Zima

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Silny mróz w Polsce! IMGW mówi o 20 stopniach na minusie

2023-02-09 10:21

Zima nie odpuszcza. Choć na horyzoncie widać ocieplenie, ostatnia doba upłynęła nam pod znakiem silnych, nawet dwucyfrowych mrozów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdził, iż w nocy ze środy na czwartek temperatury w nocy sięgnęły nawet -20 stopni. Jak prezentuje się pogoda na kolejne dni? Kiedy będzie ciepło?

Siarczysty mróz w Polsce. Za nami bardzo zimna noc, co potwierdzili synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wraz z końcem stycznia do Polski powróciła zima. Po długotrwałym okresie ocieplenia, które swoje apogeum osiągnęło 1 stycznia, przynosząc temperatury na poziomie nawet 18 stopni na plusie, w naszym kraju na nowo poczuliśmy powiew najzimniejszej pory roku. Temperatury gwałtownie spadły, a w całym kraju odnotowaliśmy obfite opady śniegu. Luty 2023 także przywitał nas mrozem, który ani na moment nie odpuszcza. I choć w prognozach na kolejny tydzień widać ocieplenie, to zgodnie z tym, co mówili synoptycy, najbliższe dni upłyną nam jeszcze pod znakiem siarczystych mrozów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreślił, że za nami jedna z najzimniejszych nocy w tym roku. Przy gruncie odnotowano prawie 20 stopni mrozu. Znamy pogody na zbliżający się weekend.

Powiew zimy i uderzenie ciepła! Na termometrach nawet 10 stopni na plusie

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Silny mróz w całej Polsce

Jak podaje IMGW, zanim przyjdzie ocieplenie, staniemy oko w oko z zimą. Zeszłej nocy (8/9.02) odnotowano dwucyfrowe mrozy. Najzimniej było oczywiście na Podhalu, gdzie odnotowano blisko 20 stopni mrozu. Równie zimno było na Podkarpaciu - tam na minusie 17 stopni. Jaki będzie weekend? Także mroźny. Jak podaje IMGW, od piątku do niedzieli należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem.

Kiedy będzie ciepło? 

Ocieplenie w lutym już pewne! Kolejny tydzień przyniesie korzystne zmiany w pogodzie. Wtorek, środa i czwartek zapowiadają się bardzo pogodnie. Na termometrach od 7 do 10 stopni na plusie, a za oknem słońce. W najnowszych prognozach nie widać już opadów śniegu. Pogoda w lutym jest jednak dynamiczna, dlatego dobrze śledzić ją na bieżąco.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE