Silne burze z gradem lipiec 2019 - kiedy? [MAPA BURZ]

2019-07-01 13:58 MK
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO

Burze to nieodzowny element każdego lata. W 2019 roku mamy jednak do czynienia z ciągłymi zmianami pogody. Po ogromnych upałach, jakie towarzyszyły nam w ostatnich kilku dniach, w Polsce wystąpią burze z gradem. Specjaliści ostrzegają, że możemy mieć do czynienia nawet z bardzo mocnymi, a wręcz ekstremalnie silnymi burzami. Gdzie się ich spodziewać? Które rejony Polski są najbardziej zagrożone? Sprawdź szczegóły już teraz na ESKA.pl.

Gdzie jest burza? - to pytanie zadaje sobie dzisiaj wiele osób. Jak informują Polscy Łowcy Burz, poniedziałek 1 lipca będzie obfitował w prawdziwie ekstremalne zjawiska meteorologiczne. W wielu województwach w Polsce rozesłane zostały już komunikaty, informujące o konieczności zabezpieczenia dobytku i z prośbą o pozostanie w domu. Burze z gradem to niezwykle częste zjawisko podczas lata. Tym razem, towarzyszyć im będą niszczycielskie porywy wiatru, które osiągną nawet prędkość do 120-130 km/h. Możliwe, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosi nawet trzeci stan zagrożenia, czyli najwyższy.

Burze z gradem lipiec - mapa burz

Według podanych informacji, ekstremalnie silne burze wystąpią w południowo-zachodniej, południowej, częściowo centralnej i wschodniej Polsce. Burze nad Polską uaktywnią się w godzinach popołudniowych i trwać będą nawet do nocy. Możliwe jest nawet wystąpienie trąb powietrznych o sile F1-F2 lub większej. Mapę burz prezentujemy poniżej.

Najnowsze