Silne burze wiszą w powietrzu. Po afrykańskich upałach znów ochłodzenie?

2021-07-07 12:14 MK
Burza
Autor: Tomasz Kawka/East News Kujawsko-Pomorskie: Prawie 200 interwencji strażaków przez burze! Połamane drzewa i woda w piwnicach

Po krótkotrwałym ochłodzeniu do Polski ponownie zawitały upały. W większości województw wystosowano nawet ostrzeżenia drugiego stopnia. Eksperci zapowiadają jednak, że temperatury na poziomie 30 stopni nie będą utrzymywać się długo. Niebawem ma nastąpić bowiem ochłodzenie, a towarzyszyć mają mu silne burze. Kiedy spodziewać się zmiany pogody?

Pogoda w Polsce - ochłodzenie zbliża się wielkimi krokami? Tak wynika z prognoz publikowanych przez ekspertów pogodowych. Tegoroczne lato zaczęło się stosunkowo późno w porównaniu do lat ubiegłych, jednak szybko obfitowało w bardzo wysokie, przekraczające 30 stopni, temperatury. Po krótkotrwałym ochłodzeniu, które miało miejsce w zeszłym tygodniu, fala upałów ponownie uderzyła w Polskę. Do tego stopnia, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla mieszkańców poszczególnych województw. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków upały nie będą utrzymywały się w Polsce tygodniami. Wszystko wskazuje na to, że lada chwila nastąpi kolejne załamanie pogodowe, czego efektem będą niższe temperatury oraz gwałtowne burze. Kiedy ma to nastąpić? Osoby marzące o skorzystaniu z letniej atmosfery w weekend nie będą zachwycone.

Prognoza pogody - ochłodzenie

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków pogoda ma zacząć się zmieniać pod koniec tego tygodnia. Na 9 lipca eksperci pogodowi przewidują silne burze w niemalże całym kraju. Efektem opadów deszczu ma być ochłodzenie. Będzie ono odczuwalne w szczególności dzień później, w sobotę, 10 lipca. Nie oznacza to jednak, że upały jeszcze nie powrócą. Wiele wskazuje na to, że po spadku temperatur fala ciepła znów uderzy w Polskę.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ
Najnowsze