Sargis Davtyan - kim jest zwycięzca konkursu Debiutów na Festiwalu w Opolu 2019?

2020-09-04 14:06
Sargis Davtyan
Autor: screen youtube.com, kanał Sargis Davtyan screen youtube.com

Młodziutki wokalista okazał się w tym roku najlepszy i to właśnie on otrzymał nagrodę im. Anny Jantar podczas konkursu Debiutów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Sargis nie miał łatwego zadania - konkurencja w tym roku była niezwykle silna. Decyzję o jego wygranej podjęło jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Rafał Bryndal i Alicja Węgorzewska.

Sargis Davtyan - kim jest zwycięzca konkursu Debiutów podczas Opola 2019? Debiuty to, obok m.in. Premier czy koncertów jubileuszowych, jedna z tradycji Festiwalu w Opolu. Dla młodych wykonawców konkurs ten jest wielką szansą i przepustką do prawdziwej kariery. Czy Sargisowi uda się ją odpowiednio wykorzystać? 

Sargis Davtyan - kim jest wokalista?

Zwycięzca konkursu Debiutów ma zaledwie 17 lat - obecnie mieszka w Jaworznie i uczy się w liceum. Został laureatem programu Szansa na sukces, w którym uczestnicy wykonywali piosenki z repertuaru Anny Jantar. Sargis jest z pochodzenia Ormianinem, jednak mieszka w Polsce od dziecka.

Piosenka, którą wykonał podczas konkursu, nosi tytuł 'Powiedz'. To romantyczna, piękna ballada, do której Sargis sam napisał słowa i muzykę. Jak czytamy w informacjach na YouTubie, to pierwszy autorski utwór wokalisty, a opowiada on po prostu o miłości. Sargis mierzył się z jedenastoma innymi wokalistami, z których uhonorowana została także Aleksandra Nykiel - otrzymała Nagrodę Publiczności za utwór Moja siła. Trzymamy kciuki, aby o wszystkich tegorocznych debiutantach już niebawem zrobiło się bardzo głośno.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze