Nowa funkcja rozdziałów od YouTube. Jak z niej korzystać?

i

Autor: canva.com Nowa funkcja rozdziałów od YouTube. Jak z niej korzystać?

Rozdziały na YouTube - oglądaj to, czego faktycznie szukasz! Jak skorzystać z nowej funkcji?

2020-04-15 15:23

YouTube postanowił wprowadzić pewne ulepszenie, które ma ułatwić korzystanie z serwisu wszystkim użytkownikom. Platforma udostępniła bowiem nową funkcję tzw. rozdziałów. Dzięki niej będziemy mogli dużo łatwiej znaleźć konkretny fragment filmu, ten który faktycznie chcemy obejrzeć. Jak skorzystać z fukcji rozdziałów? Szczegóły znajdziecie już teraz na ESKA.pl.

Rozdziały na YouTubie ułatwią życie użytkownikom serwisu! Sprawdź, jak z nich skorzystać. Nieliczni pamiętają odtwarzacze DVD i menu dedykowanej płyty, które składało się z kilku rozdziałów. Bardzo często mogliśmy wybrać interesujący nas fragment z płyty DVD i po prostu go odtworzyć nie oglądając całości w poszukiwaniu odpowiedniego fragmentu. Teraz bardzo podobna funkcja zostaje wprowadzona na platformę YouTube. W jaki sposób będziemy mogli z niej skorzystać? Czy nowa opcja będzie bezpłatna? Sprawdziliśmy to dla Was.

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu

Rozdziały na YouTube: o co chodzi?

Platforma YouTube udostępniła swoim użytkownikom nową funkcję. Rozdziały mają zapewnić użytkownikom podział filmu. Znaczniki przekierują nas do momentu produkcji, który nas najbardziej interesuje. Funkcja już zaczęła pojawiać się w aplikacji mobilnej, ale jeszcze nie wszędzie. 

Jak działają rozdziały na YouTube?

Podobnie jak na płytach DVD, to twórcy filmów na YouTube będą zaznaczali rozdziały w swoich filmach. Jest więc spore prawdopodobieństwo, że w większości produkcji nie zostaną one wprowadzone, ze względów statystycznych i reklamowych. Warto jednak zaznaczyć, że funkcja rozdziałów została udostępniona wszystkim użytkownikom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE