Roksana Węgiel - wiek, wzrost, Eurowizja Junior, chłopak, piosenki, płyta, Instagram

2021-05-30 14:29 AR
Roksana Węgiel
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER

Roksana Węgiel w bardzo krótkim czasie stała się jedną z największych polskich gwiazd. Na ESKA.pl zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje, których poszukują internauci o zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz Eurowizji Junior 2018.

Roksana Węgiel wygrała pierwszą edycję The Voice Kids i od tego momentu podbija polską scenę muzyczną. Roksana to prawdziwy wulkan energii. Charakteryzuje ją odwaga i kreatywność. Oprócz śpiewania Roksana Węgiel uwielbia akrobatykę, taniec towarzyski i hip-hopowy. Jednak najważniejsza pasja 16-letniej Roksany to judo. 

Roksana Węgiel - Dance Dance Dance

Roksana Węgiel wygrała wszystkie programy, w których wzięła udział. W 2021 roku wystąpiła w talent show TVP - Dance Dance Dance. Wygrała razem ze swoją programową partnerką, przyjaciółką Oliwią Górniak.

Roksana Węgiel na Eurowizji Junior 2018

W 2018 roku Roksana Węgiel reprezentowała Polskę podczas Eurowizji Junior 2018. 14-latka wykonała utwór zatytułowany Anyone I Want To Be i wygrała. W związku z tym spektakularnym sukcesem, w 2019 roku Eurowizja Junior odbyła się w Polsce.

Roksana Węgiel - wiek, wzrost

Roksana Węgiel to 16-latka pochodząca z Jasła. Artystka urodziła się 11 stycznia 2015 roku. Ma ok. 150 centymetrów wzrostu.

Roksana Węgiel - Instagram

Roksana Węgiel prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @roxie_wegiel.

Roksana Węgiel - piosenki, płyta

Roksana na swoim koncie debiutancki album, który zatytułowany jest po prostu Roksana Węgiel. W bardzo krótkim czasie, longplay 14-latki pokrył się złotem. Oznacza to, że legalnie rozszedł się w 10 tysiącach kopii. Z krążka pochodzą takie single jak Anyone I Want To Be, Żyj, Obiecuję, Lay Low oraz najnowszy - Dobrze jest, jak jest. 

Roksana Węgiel w The Voice Kids

Swoją przygodę z The Voice Kids Roksana rozpoczęła od przesłuchań w ciemno. Wykonaniem Halo z repertuaru Beyonce szybko wyrosła na faworytkę Edyty Górniak. W bitwach swoje konkurentki Roksana pokonała piosenką Wrecking Ball. W finale show Roksana ponownie pokazała, jak wielkim głosem dysponuje. Nastolatka zaśpiewała Purple Rain oraz To nie ja. 

Roksana Węgiel - chłopak

W lipcu 2019 roku Roksana Węgiel potwierdziła rozstanie z Danielem Yastremskim - chłopakiem, którego poznała podczas Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Co ciekawe, młodzi wokaliści nagrali wspólny utwór, który trafił na debiutancką płytę Roxie. Jego tytuł to Nie zmienisz mnie.

Najnowsze