szkoła

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Rok szkolny 2020/21 - do kiedy jest wystawianie ocen za pierwszy semestr?

2020-09-14 14:11

Rok szkolny 2020/21 rozpoczął się na dobre. Jak wiadomo, w Polsce nauka trwa dwa semestry. Pierwszy zazwyczaj kończy się zimą, a drugi razem z oficjalnym zakończeniem roku. Kiedy w takim razie kończy się pierwszy semestr? Do kiedy nauczyciele wystawią oceny?

Rok szkolny 2020/21 - do kiedy jest wystawianie ocen za pierwszy semestr? Ta kwestia z pewnością ciekawi niejednego ucznia. Od 1 września młodzież oraz dzieci ponownie wróciły do swoich placówek. Czeka na nich nie tylko realizacja materiału, ale również czytanie lektur, nauka do sprawdzianów i kartkówek, a także odrabianie prac domowych. Rok szkolny 2020/21 będzie trwał łącznie 297 dni. Do tego kalendarz przewiduje bez weekendów, aż 16 dni wolnych od nauki. Oczywiście należy do tego również doliczyć ferie zimowe, które trwają 10 dni - be sobót i niedziel. 

W Polsce każdy rok szkolny składa się z dwóch semestrów - tak zwanego zimowego oraz letniego. Pierwszy zazwyczaj kończy się zimą, natomiast drugi wraz z zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie z niecierpliwością czekają na te dni, nie tylko dlatego że zostaną wystawione oceny ale również dlatego, że zbliża się wolne - ferie lub wakacje. Mimo iż w każdej szkole termin wystawiania ocen zależy od kadry pedagogicznej to wiemy ile dni trwa semestr pierwszy, kiedy się zaczął i kiedy kończy. 

Jakim uczniem będziesz w nowym roku szkolnym?

Pytanie 1 z 10
Jutro masz kartkówkę, a jeszcze nic się nie uczyłeś/-aś - co robisz?

Rok szkolny 2020/21 - pierwszy semestr, kiedy?

Pierwszy semestr w roku szkolnym 2020/21 będzie trwać łącznie 87 dni - nie licząc sobót oraz niedziel. Rozpoczął się on z dniem 1 września 2020, a zakończy się 17 stycznia 2021. To właśnie w ostatnim tygodniu nauki w pierwszym semestrze, nauczyciele wystawią uczniom oceny semestralne.

Bezpieczna droga do szkoły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE