szkoła

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Rok szkolny 2020/21 - do kiedy jest wystawianie ocen za pierwszy semestr?

2020-09-14 14:11

Rok szkolny 2020/21 rozpoczął się na dobre. Jak wiadomo, w Polsce nauka trwa dwa semestry. Pierwszy zazwyczaj kończy się zimą, a drugi razem z oficjalnym zakończeniem roku. Kiedy w takim razie kończy się pierwszy semestr? Do kiedy nauczyciele wystawią oceny?

Rok szkolny 2020/21 - do kiedy jest wystawianie ocen za pierwszy semestr? Ta kwestia z pewnością ciekawi niejednego ucznia. Od 1 września młodzież oraz dzieci ponownie wróciły do swoich placówek. Czeka na nich nie tylko realizacja materiału, ale również czytanie lektur, nauka do sprawdzianów i kartkówek, a także odrabianie prac domowych. Rok szkolny 2020/21 będzie trwał łącznie 297 dni. Do tego kalendarz przewiduje bez weekendów, aż 16 dni wolnych od nauki. Oczywiście należy do tego również doliczyć ferie zimowe, które trwają 10 dni - be sobót i niedziel. 

W Polsce każdy rok szkolny składa się z dwóch semestrów - tak zwanego zimowego oraz letniego. Pierwszy zazwyczaj kończy się zimą, natomiast drugi wraz z zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie z niecierpliwością czekają na te dni, nie tylko dlatego że zostaną wystawione oceny ale również dlatego, że zbliża się wolne - ferie lub wakacje. Mimo iż w każdej szkole termin wystawiania ocen zależy od kadry pedagogicznej to wiemy ile dni trwa semestr pierwszy, kiedy się zaczął i kiedy kończy. 

Jakim uczniem będziesz w nowym roku szkolnym?

Pytanie 1 z 10
Jutro masz kartkówkę, a jeszcze nic się nie uczyłeś/-aś - co robisz?

Rok szkolny 2020/21 - pierwszy semestr, kiedy?

Pierwszy semestr w roku szkolnym 2020/21 będzie trwać łącznie 87 dni - nie licząc sobót oraz niedziel. Rozpoczął się on z dniem 1 września 2020, a zakończy się 17 stycznia 2021. To właśnie w ostatnim tygodniu nauki w pierwszym semestrze, nauczyciele wystawią uczniom oceny semestralne.

Bezpieczna droga do szkoły