Rodzice nie wejdą do szkoły? MEN podało zasady dla opiekunów

2020-08-12 13:53
Uczeń
Autor: Pixabay.com

Rodzicie nie wejdą do szkoły? Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało podczas ostatniej konferencji prasowej zasady i szczególne obostrzenia dla opiekunów dzieci. Jak one wyglądają w świetle pandemii koronawirusa i co dokładnie ulegnie zmianie? Więcej informacji na ESKA.pl!

Rodzice nie wejdą do szkoły? Okazuje się, że powrót uczniów do szkół od 1 września 2020 staje się coraz bardziej realny. Tak wynika z najnowszej wypowiedzi ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, który poruszył ten temat podczas ostatniej konferencji prasowej i powiedział, że Bezpieczny powrót jest możliwy. Konferencja prasowa miała miejsce 12 sierpnia i to właśnie zaraz po niej mogliśmy poznać więcej szczegółów na temat powrotu uczniów do szkół po tegorocznych wakacjach. Mimo starań i zapewnień o bezpieczeństwie przez MEN w dobie pandemii koronawirusa sytuacja może jeszcze ulec zmianie. Na ten moment powstaje specjalny plan, zasady i specjalne wytyczne, które mają za zadanie usprawnić cały proces powrotu do szkół i pozwolić dzieciom na edukację w tradycyjny sposób. Ministerstwo Edukacji Narodowej poza zasadami, które mają obowiązywać wszystkich uczniów, podało także wytyczne dla opiekunów, którzy od 1 września będą musieli ustosunkować się do nowych zasad. Szczegółowe wytyczne znajdziecie poniżej. 

Sonda
Czy tęsknisz za szkołą?

Powrót do szkół 2020: wytyczne dla opiekunów 

Rodzicie nie będą mogli wejść z dziećmi do szkół? MEN podało zasady, które są szczególnie istotne dla opiekunów. Wejście z dzieckiem do placówki szkolnej będzie możliwe, przy zachowaniu poniższych zasad:

  • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi.
  • Dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 metra.
  • Dystans od pracowników szkoły min. 1,5 metra. 
  • Przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze