Rodzice nie wejdą do szkoły? MEN podało zasady dla opiekunów

2020-08-12 13:53 Patrycja Obarowska
Uczeń
Autor: Pixabay.com

Rodzicie nie wejdą do szkoły? Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało podczas ostatniej konferencji prasowej zasady i szczególne obostrzenia dla opiekunów dzieci. Jak one wyglądają w świetle pandemii koronawirusa i co dokładnie ulegnie zmianie? Więcej informacji na ESKA.pl!

Rodzice nie wejdą do szkoły? Okazuje się, że powrót uczniów do szkół od 1 września 2020 staje się coraz bardziej realny. Tak wynika z najnowszej wypowiedzi ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, który poruszył ten temat podczas ostatniej konferencji prasowej i powiedział, że Bezpieczny powrót jest możliwy. Konferencja prasowa miała miejsce 12 sierpnia i to właśnie zaraz po niej mogliśmy poznać więcej szczegółów na temat powrotu uczniów do szkół po tegorocznych wakacjach. Mimo starań i zapewnień o bezpieczeństwie przez MEN w dobie pandemii koronawirusa sytuacja może jeszcze ulec zmianie. Na ten moment powstaje specjalny plan, zasady i specjalne wytyczne, które mają za zadanie usprawnić cały proces powrotu do szkół i pozwolić dzieciom na edukację w tradycyjny sposób. Ministerstwo Edukacji Narodowej poza zasadami, które mają obowiązywać wszystkich uczniów, podało także wytyczne dla opiekunów, którzy od 1 września będą musieli ustosunkować się do nowych zasad. Szczegółowe wytyczne znajdziecie poniżej. 

Powrót do szkół 2020: wytyczne dla opiekunów 

Rodzicie nie będą mogli wejść z dziećmi do szkół? MEN podało zasady, które są szczególnie istotne dla opiekunów. Wejście z dzieckiem do placówki szkolnej będzie możliwe, przy zachowaniu poniższych zasad:

  • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi.
  • Dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 metra.
  • Dystans od pracowników szkoły min. 1,5 metra. 
  • Przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze