Rodzice będą musieli odbierać legitymacje i świadectwa dzieci? Nowy przepis w szkołach

2019-09-09 14:53 MK
Świadectwo szkolne
Autor: Maciej Goclon/East News

Nowy rok szkolny 2019/2020 w dalszym ciągu zaskakuje. Trzeba przyznać, że od lat w szkołach nie było wprowadzonych aż tak wielu zmian w jednym czasie. Kolejna z nich, dotycząca świadectw, dyplomów państwowych i innych dokumentów została wprowadzona już w trakcie nowego roku szkolnego. Co takiego wnosi? Sprawdź szczegóły już teraz na ESKA.pl.

Rok szkolny 2019/2020 - nowy przepis Ministerstwa Edukacji Narodowej wszedł w życie 5 września 2019 roku. Jak wielokrotnie informowaliśmy na ESKA.pl, najbliższe miesiące będą prawdziwym sprawdzianem dla reform przeprowadzonych w sektorze szkolnictwa. Zmiany, do jakich muszą przyzwyczaić się zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i ich rodzice wzbudzały kontrowersje jeszcze na długo przed pierwszym dzwonkiem w szkole. Wiele wskazuje na to, że teraz będą musieli przyzwyczaić się do jeszcze jednej ze zmian, a mianowicie do treści nowego przepisu MEN dotyczącego świadectw, dyplomów państwowych i innych druków.

Rok szkolny 2019/2020 - nowy przepis

O zmianach jako pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza. Zgodnie z przekazywanymi przez redaktorów informacjami, rodzice niepełnoletnich uczniów będą musieli pojawić się w szkole, by odebrać legitymację szkolną bądź świadectwo ukończenia szkoły ich dziecka. Miałby o tym świadczyć następujący fragment rozporządzenia: Ewidencja zawiera: imię (imiona) i nazwisko, numer PESEL ucznia albo absolwenta, numer wydanego dokumentu, datę odbioru dokumentu oraz podpis pełnoletniego ucznia lub rodziców niepełnoletniego ucznia albo absolwenta.

Nowy przepis miałby obowiązywać już w szkołach podstawowych, jak również w szkołach średnich. Jak można jednak przeczytać na forach internetowych, niektórzy uczniowie sami, tak jak dotychczas, podbili swoje legitymacje samemu, bez żadnych komplikacji. Przedstawiciele MEN nie wypowiedzieli się jeszcze na temat budzącego kontrowersje zapisu.

Najnowsze