Blanka Stajkow

i

Autor: AKPA

Gwiazdy

Rodeo Blanki powstało jeszcze przed Eurowizją! Konkurs namieszał w jej życiu!

2023-09-26 15:39

Tym razem Blanka wpadła do studia Radia ESKA z nowym singlem "Rodeo", który już w pierwszych dniach premiery podbił serca jej fanów. Wokalistka zdradziła kilka tajemnic dotyczących powstawania kawałka oraz zaskoczyła wszystkich wyznaniem, że prace nad nim rozpoczęła jeszcze przed występem na wielkiej, eurowizyjnej scenie.

Blanka opowiedziała co nieco o kulisach powstania tego utworu - okazuje się, że gotowy był jeszcze przed Eurowizją, a pracował nad nim międzynarodowy skład, co dowodzi temu, że gwiazda już wtedy planowała szturmem wtargnąć na scenę muzyczną. Teraz, kiedy już się na niej zadomowiła, nie planuje jednak zwalniać tempa. Znakomitym tego przykładem jest nie tylko jej najnowszy kawałek, ale również ambitne plany, którymi podzieliła się z Michałem Hanczakiem. Wokalistka zdradziła również, że uwielbia, kiedy fani oraz znajomi z branży określają ją mianem Bejby. Blanka Stajkow zdradziła też jak na spontanie powstał teledysk do tego singla i czy wróciłaby na Eurowizję. Mówiła też o pracy nad płytą, a potem poddała się radiowemu rodeo - jak długo utrzymała się "w siodle" w ogniu pytań Hanego? Sprawdźcie sami!

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Blanka - Rodeo

Najnowszy kawałek Blanki, to tak naprawdę międzynarodowa współpraca, która pozwoliła wokalistce na ogromny rozwój, ale także możliwość pomieszania różnych sugestii, wskazówek i rad, które w konsekwencji stworzyły prawdziwy hit. Bejba zdradziła, że prace nad nim rozpoczęły się jeszcze przed Eurowizją. Dodała również, że ze względu na zajęcie pierwszego miejsca na preselekcjach musiała nieco zmienić swoje plany.

To jest utwór, który został napisany przeze mnie i przez ekipę, z którą współpracowałam w Finlandii. Tak naprawdę dzień po preselekcjach tam wyleciałam. Miałam bilet na rano i musiałam go przebukować na wieczór. Wieczorem wyleciałam i "Rodeo" to jest pierwszy utwór, który zaczęliśmy pisać na tym campie.

Tegoroczna reprezentantka Polski w Eurowizji zdradziła, że tworzenie teledysku to Rodeo było prawdziwą jazdą bez trzymanki.

Mieliśmy na to dwanaście godzin. To był absolutny spontan. Moja stylistka w ogóle wysłała osobno walizkę ciuchów, bo ja ich nie zabrałam. Naprawdę spontanicznie o tym postanowiliśmy, a byłam cały czas w trasie, samolotach, to nie miałam tych rzeczy ze sobą. (...) Sama się na miejscu musiałam ogarnąć, ubrać i tak dalej. Bez planu jeździliśmy po różnych miejscówkach i decydowaliśmy "okej, tu się zatrzymamy, tu coś pokręcimy".

Blanka nie ukrywa również tego, że w pamięci nadal ma nieprzyjemne momenty związane z reakcją widzów na jej wygraną w preselekcjach.

Pamiętam gdzieś o tych chwilach, jak się zagłębię w moje zakamarki pamięci. Pamiętam te cięższe momenty, nie ma co o nich tak łatwo zapominać. Natomiast jeśli słyszę słowo "Eurowizja", to kojarzy mi się dobrze.

Listen to "Blanka o nowym hicie Rodeo i współpracy z międzynarodową ekipą artystów. GOŚĆ RADIA ESKA" on Spreaker.