MIAŁ MNÓSTWO HITÓW

Roberta M kochała cała Polska. Nagle przepadł i słuch o nim zaginął. Co teraz robi?

2024-05-28 10:11

Roberta M kiedyś uważany był za króla lata. Popularny DJ z Krakowa mnóstwo swoich hitów wydał przed wakacjami i był to swego rodzaju sposób na osiągnięcie sukcesu. Utwory były radosne, miały w sobie dużo energii i za sprawą chwytliwej melodii szybko wpadały do głowy. Robert Mączyński był też uważany za jednego z najpopularniejszych twórców muzycznych w Polsce. Później z muzyki klubowej przerzucił się na hip-hop tworząc jako Rozbójnik Alibaba. Po drodze był projekt Gang Albanii. Niespodziewanie, słuch o artyście, który podpisywał się pod takimi hitami jak "Super Bomb", "Dance Hall Track" czy "All Day All Night" zaginął. Co dzisiaj robi Mączyński? Poznajcie jedną z hipotez już teraz. Przy okazji zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Spis treści

  1. Robert M - piosenki, sukcesy
  2. Robert M - co dzisiaj robi?

Robert M kiedyś uważany był za króla muzyki klubowej. Produkcje, pod którymi się podpisywał były w najwyższych rotacjach, w największych stacjach radiowych w naszym kraju. Nie brakowało opinii, że krakowski DJ miał patent na tworzenie megahitów, a przy tym wszystkim mógł liczyć na swój liczny fandom. Fani ustawiali sobie zdjęcie z wizerunkiem Roberta Mączyńskiego jako tapeta w telefonie, zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych czy przede wszystkim kupowali jego płyty, ubrania i masowo pojawiali się na jego koncertach. Tak naprawdę faza na muzykę Roberta M zaczęła się od 2010 roku, gdy wypuścił piosenkę zatytułowaną "Super Bomb". Wokalnie w numerze pojawiła się Anna Montgomery. Współtworzył też projekt 3R z DJ-em Remo oraz Dirty Rushem. Artysta w kolejnych miesiącach podbijał listy hitów takimi kawałkami jak "Dance Hall Track", "All Day All Night", a w następnych latach "For Love", "Just A Little Bit", "Heart of You", "Kiss the Sky", "Children of Midnight", czy "Famous", w którym został użyty wokal Akona. W czasie, gdy Robert M odnosił największą popularność był autorem głośnej afery związanej z wodą mineralną. Podczas koncertu w Kokocku poprosił o nią organizatorów. Według relacji świadków chciał polewać publiczność i narazić na ewentualne zalanie kontrolera do grania. Gdy osoby odpowiedzialne za klub mu odmówili artysta stwierdził, że nie będzie grać dalej i opuścił klub. To jednak nie koniec historii barwnego DJ-a.

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Robert M - piosenki, sukcesy

Robert M nagle przerwał działalność pod tym pseudonimem i skupił się na tworzeniu hip-hopu. W 2013 roku, zaraz po wydaniu hitu "Famous", jako Rozbójnik Alibaba stworzył bujający, rapowy numer pt. "W sieci". Następnie był "Magnes" z Borixonem, a także "Dożylnie" z Janem Borysewiczem i Onarem. Niespodziewanie, w 2014 roku ponownie wydał jako Robert M piosenkę pt. "That Body", ale zdecydowanie nie było to już to, co kiedyś. Wrócił do tworzenia rapu.

Hip-hopowym hitem w 2014 roku stał się utwór pt. "Zbyt wiele" z VNM i Krzysztofem Cugowskim, "Zakazany owoc" z Bezczelem, a w 2015 "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy, w jego interpretacji. W tym samym roku wydał piosenkę "Want It Tonight", ale nie spotkała się ona z dobrym przyjęciem przez stacje radiowe. 2015 rok, to także debiut Gangu Albanii, którego single pokryły się diamentowymi wyróżnieniami. Trzeba przypomnieć również o jego wokalnej odsłonie. W 2016 jako "Franko Alibaba" wydał mnóstwo smutnych piosenek, takich jak "Samotność", "Telefon", "Nie dzwoń już więcej", "Szczęście", "Gdzie ty jesteś". Wszystkie znalazły się na płycie "Smutne Dzieci".

To dlatego rozpadł się Gang Albanii! Tajemnica rapowego projektu wyciekła po latach

Robert Mączyński próbował wrócić do łask z klubową propozycją pt. "Don't Let Me Down". Teledysk ma blisko 8 milionów wyświetleń, ale radiowo utwór nie był "rozgrywany". Później mieliśmy jeszcze utwory, które przeszły bez echa, a w teledysku jednego z ostatnich pojawiła się gościnnie Sandra Kubicka. Konkretniej w klipie utworu "You". W swojej karierze odebrał dwie nagrody ESKA Music Awards.

Ciekawostką z życia niech będzie fakt, że producent wystąpił w teledysku piosenki "Zodiak na melanżu", grupy Monopol. Miał też odpowiadać z produkcję tego hitowego kawałka.

Robert M - co dzisiaj robi?

Co dzisiaj robi Robert M? Postanowiliśmy przypomnieć postać tego artysty, bo na platformie TikTok pojawia się mnóstwo zapytań w tym temacie. Użytkownicy zastanawiają się przypominając jego największe hity. Jeszcze kilka miesięcy temu on sam był aktywny na tej platformie. Opublikował kilka filmików pod pseudonimem związanym z popularną bajką z przeszłości. Mówi się, że dzisiaj Robert Mączyński znalazł inne źródło zarobku. Według komentujących jest deweloperem w Krakowie.

W 2020 roku pojawił się wywiad z Robertem M. Przeprowadził go Tomasz Sarara, znany aktualnie z walk na KSW. Mówił, że dalej ciągnie go do tworzenia muzyki i chciałby wrócić na rynek pod swoim pseudonimem. Wymyślił też tytuł płyty "To tylko życie" jako Rozbójnik Alibaba. Mówił też, że musiał od wszystkiego odpocząć i skupił się na wewnętrznym spokoju. 

W 2022 roku muzyk w rozmowie z Interią powiedział, że kończy duży projekt deweloperski: - Obecnie najwięcej czasu poświęcam na duży projekt deweloperski - tworzymy dom handlowy w kamienicy w centrum Krakowa. Jest już praktycznie ukończony, nazywa się Willa Witosa. Nazwa wzięła się stąd, że w tym miejscu ukrywał się podczas wojny były trzykrotny premier Polski Wincenty Witos. Projekt chciałem zrealizować już dawno temu, ale zawsze brakowało mi czasu, bym mógł mu się poświęcić w stu procentach. Niewykluczone, że będę jeszcze działał na tym polu.

Sonda
Czy pamiętasz hity Roberta M?
Listen on Spreaker.