Robert Janowski

i

Autor: WBF

Robert Janowski - wiek, żona, dzieci, filmy, choroba, Jaka to melodia

2022-09-02 9:45

Kim jest Robert Janowski? Największą popularność zyskał jako prowadzący. Przez wiele lat prowadził program muzyczny "Jaka to melodia?". Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno, kiedy zaczął występować w popularnym musicalu Metro. Co jeszcze warto wiedzieć o Robercie Janowskim? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Robert Janowski - wiek, żona, dzieci, filmy, choroba, Jaka to melodia. Właśnie takich informacji szukają internauci o prowadzącym i piosenkarzu. Z wykształcenia jest lekarzem wtereynarii, ale szybko zdecydował, że muzyka to jest coś, co lubi najbardziej. Już w latach 80. był wokalistą kilku zespołów, chociaż rozgłos przyniosła mu dopiero rola w przedstawieniu Metro. Większa część widzów kojarzy dzisiaj Roberta Janowskiego z roli prowadzącego. W latach 1997–2018 prowadził teleturniej telewizyjny "Jaka to melodia?". Zdobył również Złotą Telekamerę i był wielokrotnym laureatem Wiktorów. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje o prezenterze w pigułce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2022 - kiedy oglądać w Polsacie? Prowadzący, uczestnicy, jury, nagroda

Robert Janowski: wiek

Robert Janowski urodził się 22 marca 1961 r. w Inowrocławiu. W 2022 roku skończył 61 lat.

Robert Janowski: żona

Robert Janowski był trzykrotnie żonaty - z producentką Katarzyna Kalicińska-Goczał, następnie z Katarzyną Dańską. Od 2013 roku jest mężem Moniki Głodek.

Robert Janowski: dzieci

Robert Janowski ma syna z małżeństwa z Katarzyną Kalicińską-Goczał oraz dwie córki z małżeństwa z Katarzyną Dańską.

Robert Janowski: choroba

Pod koniec 2018 roku Robert Janowski podzielił się ze swoimi fanami informacją, że dwa tygodnie spędził w szpitalu, jednak obecnie czuje się dobrze. Aktor nie poinformował jednak, co dokładnie się stało i z jakiego powodu trafił do szpitala.

Robert Janowski: Jaka to melodia?

Janowski był prowadzącym program Jaka to melodia? od pierwszego odcinka, który został wyemitowany w 1997 roku. Zdecydował się jednak na odejście z programu w 2018 roku. Jego miejsce początkowo zastąpił Norbi, a następnie Rafał Brzozowski.

Robert Janowski: filmy

Robert Janowski zadebiutował na wielkim ekranie w 1993 roku w filmie Pora na czarownice. Zagrał także m.in. w filmie Nocne graffiti czy Serce gór.