Retrogradacja Marsa 2022. Planeta zbliża się do Ziemi!

2022-11-02 16:19
Retrogradacja Marsa 2022. Planeta zbliża się do Ziemi!
Autor: Pixabay

Końcem października nadszedł czas na retrogradację Marsa, jest to naprawdę niezwykłe zjawisko, które zdarza się stosunkowo rzadko. Można powiedzieć, że Czerwona Planeta zbliża się do Ziemi. Sprawdziliśmy ile potrwa to zjawisko, czy jest widoczne z perspektywy ziemskiej oraz co tak naprawdę oznacza!

Retrogradacja Marsa 2022 rozpoczęła się wraz z końcem października, a konkretnie 30.10. Jest ona naprawdę rzadkim zjawiskiem, mamy z nią do czynienia jedynie raz w ciągu dwóch lat, dlatego warto się jej dokładnie przyjrzeć już teraz. O retrogradacji planety mowa, gdy pozornie obraca się lub porusza w ruchu przeciwnym do pozostałych planet z układu słonecznego. Sama retrogradacja Czerwonej Planety zapowiada naprawdę ciekawe zjawisko, które będzie fascynującym widowiskiem przede wszystkim dla wszystkich miłośników astronomii. Nie można tego przegapić, w końcu prędko się taka okazja nie powtórzy!

Zaćmienie Księżyca listopad 2022. Kiedy i o której godzinie i jak oglądać?

TE SAMOCHODY SĄ NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE! | ESKA XD - Prosto z salonu #61

Retrogradacja Marsa 2022 - kiedy?

Retrogradacja Marsa 2022 już się rozpoczęła. Dniem, w którym po raz pierwszy można było ją obserwować był 30 października. Czasu na obserwację będziesz mieć naprawdę dużo, potrwa prawie trzy miesiące! Zakończy się dopiero 23 stycznia 2023 roku. Kulminacyjny moment nastanie w grudniu, planeta będzie dla oka wyjątkowo duża.

Zima 2022/2023 - TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Przed nami zima stulecia?

Retrogradacja Marsa 2022 - czy jest widoczna?

Mars jest planetą na tyle jasną, iż jest widoczny z Ziemi, jednak podczas momentu kulminacyjnego retrogradacji będzie wyglądał wyjątkowo efektownie. Warto więc podjąć się obserwacji podczas grudnia.

Retrogradacja Marsa 2022 - co to oznacza?

W zasadzie oznacza to, iż planety są naprawdę blisko siebie. Podczas tego momentu z naszej perspektywy wygląda to, jakby Mars się "cofał", jednak nie pokrywa się to z rzeczywistością. Tak naprawdę Ziemia aktualnie wyprzedza Czerwoną Planetę.

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze