Zima 2022/2023 - TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Przed nami zima stulecia?

i

Autor: ROBERTO SCHMIDT/AFP/East News Zima 2022/2023 - TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Przed nami zima stulecia?

Zima 2022/2023 - TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Przed nami zima stulecia?

2022-11-03 8:12

Jaka będzie zima 2022/2023? Synoptycy z całej Europy nie mają wątpliwości i z czystym sumieniem przedstawiają swoje prognozy na miesiąc, dwa, a nawet trzy miesiące w przód. Niewątpliwie dla wielu osób pogoda na zimę ma ogromne znaczenie głównie ze względów ekonomicznych. Poznajcie najnowsze prognozy pogody na nadchodzący, zimowy czas już teraz!

Spis treści

  1. Zima 2022/2023: takiej pogody NIKT się nie spodziewa!

Zima 2022/2023 - takiej pogody nikt się nie spodziewa szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia meteorologów. Wielu ekspertów patrząc na różne modele pogodowe wyraźnie wskazało swoje podejrzenia dotyczące tego, jaka będzie zima 2022/2023. Informują, iż przed nami siarczyste mrozy, ale jednocześnie małe opady śniegu. Teraz pojawiły się kolejne aktualizacje. Chociażby niemieckie instytuty meteorologiczne w swoich nowych prognozach przewidują łagodną zimę i jednocześnie dochodzą do wniosku, że można zużyć mniej gazu grzewczego niż w ostatnich latach. Obecnie, gdy w Polsce mamy od 10 do 18 stopni Celsjusza, w niektórych regionach Niemiec notowane są temperatury sięgające 25 stopni Celsjusza. Nie możemy jednak przyzwyczajać się do takich odczytów ciepła, bo za chwilę zrobi się dość zimno. Szczególnie wieczorami. W zasadzie to, kiedy przyjdzie zima 2022/2023 jest najbardziej istotne właśnie ze względu na rosnące ceny prądu, czy utrzymujące się wysokie koszty ogrzewania.

Rapowe hity zawodników FAME MMA [Boxdel, Tromba, Nitro] | ESKA XD - Ale to już było! #60

Zima 2022/2023: takiej pogody NIKT się nie spodziewa!

Zima stulecia przed nami? Od razu uspokajamy osoby, które boją się tegorocznej zimy. Choć już na początku grudnia mamy mieć do czynienia z opadami śniegu, to jednak wysokie temperatury sprawią, że biały puch nie utrzyma się na powierzchni. W nocy spadek temperatur sięgający nawet -9 stopni Celsjusza na południu kraju i -5 stopni Celsjusza w centralnej części. Mróz, w ciągu dnia, będzie odczuwalny w połowie grudnia i wtedy też będzie trzeba uważać na oblodzenia na drogach. Astronomiczna zima nastąpi 22 grudnia, jednak w kolejnych dniach będziemy mieć do czynienia z jesienną, a nie zimową aurą. Długoterminowa prognoza pogody na zimę wskazuję, że w styczniu będziemy mieć sporo słonecznych dni. Praktycznie przez cały miesiąc temperatura wyniesie od 2 do 5 stopni Celsjusza. Siarczysty mróz spodziewany jest na noc. Pod koniec miesiąca spodziewane są mocniejsze opady śniegu. Utrzyma się on mniej więcej do 10 lutego. Później mamy mieć do czynienia z temperaturami sięgającymi od 5 do nawet 10 stopni Celsjusza w dzień. 

Pogoda długoterminowa nawet dla najlepszych ekspertów jest ciężka do przewidzenia. Choć modele pogodowe pomagają, to jednak trudno jest przewidzieć aurę miesiąc, dwa, czy tym bardziej trzy miesiące do przodu. Do każdych tego typu prognoz trzeba podchodzić z dużym dystansem. Eksperci pogodowi z całej Europy są jednak zgodni w jednej kwestii. Na tę chwilę przed nami stosunkowo ciepła zima.

Dawid Podsiadło zarobił 10 MILIONÓW złotych w KILKA MINUT! Za co ma TAKĄ kasę?

Sonda
Czy będziesz ogrzewał swój dom/mieszkanie w zimę bez względu na koszty?

Ludzie chcą palić MALINAMI i drewnem z rozebranych stodół!

Tak do zimy szykują się mieszkańcy najbiedniejszej polskiej gminy!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.