gwiazdy

Renata Aleksander była jurorką w „Gwiazdy tańczą na lodzie”. To w tej edycji konflikt Dody ze Steczkowską sięgnął apogeum!

2024-05-29 12:44

Trzecia - i jak się później okazało, ostatnia edycja programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" - przeszła do historii głównie za sprawą głośnego konfliktu Dody z Justyną Steczkowską. W formacie pojawili się też wtedy nowi jurorzy - Tomasz Jacyków oraz Renata Aleksander. Po zakończeniu show łyżwiarka figurowa zniknęła z show-biznesu. Do dziś jest jednak znana w świecie sportu.

Program "Gwiazdy tańczą na lodzie" przez ponad rok był flagowym formatem telewizyjnej Dwójki. Spory wpływ na wysoką oglądalność, szczególnie pierwszego sezonu, miało zatrudnienie Dody w roli jurorki. Piosenkarka przez dwie edycja była jedyną osobą związaną z show-biznesem, która oceniała pląsy uczestników. Widząc spadek zainteresowania, w 3. edycji "Gwiazdy tańczą na lodzie" produkcja postawiła na zmiany. Do jury dołączył Tomasz Jacyków, który zastąpił Igora Kryształowicza, natomiast Marię Zuchowicz wymieniono na Renatę Aleksander, również łyżwiarkę figurową. W roli prowadzącej show Tatianę Okupnik zastąpiła wtedy Justyna Steczkowska, z którą Doda nieustannie darła koty. Niestety, wprowadzenie zmian (ani skandale) nie wpłynęło na satysfakcjonujące wyniki oglądalności, przez co program zniknął z anteny. Renata Aleksander, która miała możliwość oceniać zmagania uczestników tylko przez jeden sezon, zniknęła show-biznesu, ale nie porzuciła swojej pasji. Łyżwiarka wciąż jest aktywna w mediach społecznościowych. Mimo że od zakończenia "GTNL" minęło już ponad 15 lat, można powiedzieć, że Słowaczka niewiele się zmieniła. 

Zobacz też: Doda ma poważne problemy. Musiała podporządkować pod nie swoje życie!

POLSAT HIT FESTIVAL - DODA

Renata Aleksander dzisiaj

Renata Aleksander szybko odkryła, że łyżwiarstwo figurowe to jej powołanie. Nic dziwnego, że produkcja "Gwiazdy tańczą na lodzie" postawiła właśnie na nią. W latach 2007–2008, w pierwszych dwóch edycjach hitu TVP2, Aleksander była choreografką uczestników, a w kolejnym sezonie zasiadła w jury u boku Dody, Włodzimierza Szaranowicza i Tomasza Jacykowa. Po zakończeniu formatu wycofała się z show-biznesu. Wciąż jest jednak aktywna w social mediach. W tym roku Renata Aleksander świętowała swoje 60. urodziny. Zobaczcie, jak wygląda.