Reklama IKEA na Święta - spot pokazuje smutną prawdę o nas

2018-12-18 13:38
Świąteczna reklama IKEA - spot pokazuje smutną prawdę o nas
Autor: fot./screen/youtube.com/IKEA España Świąteczna reklama IKEA

Ten spot bardzo się różni od typowych świątecznych reklam. Zobaczcie, jaką prawdę o ludziach ujawnia wideo firmy IKEA.

Reklama IKEA na Święta podbija internet na całym świecie. Nie jest to typowy gwiazdkowy spot, jakich wiele pojawia się w okresie przed Bożym Narodzeniem. Reklama firmy meblarskiej pokazuje smutną prawdę o współczesnych ludziach. Wideo zmusza nas do zadania sobie ważnego pytania na temat tego, czym dziś jest dla nas rodzina.

Co wiesz o swoich bliskich? IKEA zadaje pytanie przed Świętami

Reklamę przygotował hiszpański oddział firmy IKEA. Widzimy w niej niezwykły eksperyment społeczny. Do świątecznie nakrytych stołów siadają rodziny, które mają wziąć udział w grze. Zasady są proste - trzeba odpowiadać na pytania. Błędna odpowiedź oznacza konieczność odejścia od stołu.

Reklamy na święta 2018 - najlepsze polskie spoty, które bawią i wzruszają

W pierwszym etapie gry członkowie rodzin odpowiadają na pytania związane z mediami społecznościowymi i życiem gwiazd. Wszyscy radzą sobie z tym doskonale.

Potem zaczynają jednak padać pytania o najbliższych. Okazuje się, że członkowie rodzin nie wiedzą, jak poznali się ich rodzice, co miało wpływ na dzieciństwo babci, lub jakie jest marzenie żony. To pokazuje im, jak bardzo oddalili się od siebie, przez ciągłe przebywanie w social mediach.

Zakazana reklama z orangutanem - świąteczny spot podbija sieć!

Reklama IKEA na święta daje do myślenia. Marka zachęca wszystkich, by w Boże Narodzenie odłożyć smartfona i skupić się na najbliższych. Firma sama zawiesza w tym okresie działalność w mediach społecznościowych. Poniżej zobaczycie oryginalny spot oraz jego wersję z polskimi napisami.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze