Quiz. PRL szkoła wyglądała zupełnie inaczej! Nie chodziłeś, nie masz szans na 11/11!

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Quiz. PRL szkoła wyglądała zupełnie inaczej! Nie chodziłeś, nie masz szans na 11/11!

TEST WIEDZY

QUIZ PRL o szkole dla oczytanych. Odpowiedz na arcytrudne pytania!

2024-06-19 8:19

Quiz o szkole w PRL-u perfekcyjnie rozwiążą osoby, które doskonale pamiętają tamten czas. Zakładało się mundurki, brało udział w obowiązkowych pochodach pierwszomajowych, a oprócz tego rodzice musieli wpłacać pieniądze oszczędnościowe do Szkolnej Kasy. Ile punktów uda się wam zdobyć? Rozwiążcie test wiedzy o szkole z PRL i udowodnijcie swoją wiedzę już teraz!

PRL QUIZ o szkole w PRL-u przygotowaliśmy z myślą o osobach, które doskonale pamiętają tamte czasy lub po prostu chcą sobie przypomnieć poszczególne zasady, jakie obowiązywały wszystkich uczniów. Mogą rozwiązać go również młodzi, którzy być może zdadzą sobie sprawę, że kiedyś faktycznie było trudniej. Szkoła kiedyś zwracała bardzo dużą uwagę na systematyczność, zdrowie uczniów i higienę. Obowiązkowe było chociażby wypicie szklanki mleka, fluoryzacja zębów, czy szczepienie u higienistki. Sprawdzano też, czy dzieci nie mają we włosach nieproszonych gości. Nasz QUIZ PRL o szkole zawiera pytanie o to, ile razy w tygodniu trzeba było chodzić do szkoły, a także o to, jaki język był obowiązkowy w programie nauczania. Na jakie jeszcze pytania trzeba odpowiedzieć, by uzyskać komplet jedenastu punktów? Przekonajcie się odpalając test wiedzy już teraz!

PRL QUIZ z historii. Tylko osoby ze słoniową pamięcią zdobędą komplet punktów!

Historia z Koprem - Sylwester w PRL

QUIZ PRL o szkole dla najmądrzejszych. Nie chodziłeś, nie masz szans na 11/11!

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Czym były "juniorki"?