zima

i

Autor: pixabay.com

Przesilenie zimowe 2021 - kiedy jest i co oznacza? Na co trzeba uważać?

2021-12-06 13:48

Z dnia na dzień jesteśmy świadkami coraz to niższej temperatury powietrza, a także prószącego śniegu z nieba. Oczywiście oznacza to tylko jedno - wielkimi krokami nadchodzi zima, którą albo się lubi, albo się jej nienawidzi. Oprócz tego z białą porą roku, wiąże się także przesilenie zimowe. Co to takiego? Kiedy jest i komu może dać w kość?

Przesilenie zimowe 2021 - kiedy jest i co oznacza? Na co trzeba uważać? Zima to piękna pora roku, którą albo się kocha, albo się nienawidzi. Kochać można ją za piękny krajobraz, otulone białym puchem drzewa i magię, która unosi się w powietrzu. To także pora roku na którą czekają fani zimowych sportów, którzy mogą spełniać swoje pasje na stokach narciarskich czy też lodowiskach. Niestety są też takie osoby, które bardzo nie lubią zimy, a to wszystko przez szalejące mrozy, chodzenie w grubych kurtkach i czapkach, a także śnieg który skrzypi pod butami. Kalendarzowa zima w 2021 roku wypada w środę 22 grudnia i potrwa aż do kolejnej pory roku, czyli do wiosny. Okazuje się jednak, że czeka nas coś jeszcze, a mianowicie przesilenie zimowe. Co to jest i kiedy wypada? Komu przesilenie zimowe może dać w kość najbardziej?

ZOBACZ TAKŻE: Horoskop miłosny na grudzień 2021 dla wszystkich znaków zodiaku. Co spotka Cię pod koniec roku?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Przesilenie zimowe 2021 - kiedy? Co to jest?

Przesilenie zimowe zwane jest także przesileniem grudniowym. To także początek astronomicznej zimy, a w dodatku najkrótszy dzień w roku. W 2021 będzie to miało miejsce kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ we wtorek 21 grudnia i właśnie wtedy dzień potrwa zaledwie niecałe 8 godzin. Co ciekawe, najdłuższy dzień będzie na południu naszego kraju, natomiast na północy będzie on prawie o 45 minut krótszy. Czy przesilenie zimowe niesie ze sobą nieprzyjemne objawy, które mogą nam dokuczać? Niestety okazuje się, że przesilenie zimowe może objawić się przytłoczeniem psychicznym, pogorszeniem nastroju, zawrotami głowy i ospałością. Jak temu zapobiec? Włączcie Radio ESKA i słuchajcie najlepszych hitów, które poprawią Wam nastrój! :)

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...