Przesilenie zimowe 2021 - kiedy jest i co oznacza? Na co trzeba uważać?

2021-12-06 13:48
zima
Autor: pixabay.com

Z dnia na dzień jesteśmy świadkami coraz to niższej temperatury powietrza, a także prószącego śniegu z nieba. Oczywiście oznacza to tylko jedno - wielkimi krokami nadchodzi zima, którą albo się lubi, albo się jej nienawidzi. Oprócz tego z białą porą roku, wiąże się także przesilenie zimowe. Co to takiego? Kiedy jest i komu może dać w kość?

Przesilenie zimowe 2021 - kiedy jest i co oznacza? Na co trzeba uważać? Zima to piękna pora roku, którą albo się kocha, albo się nienawidzi. Kochać można ją za piękny krajobraz, otulone białym puchem drzewa i magię, która unosi się w powietrzu. To także pora roku na którą czekają fani zimowych sportów, którzy mogą spełniać swoje pasje na stokach narciarskich czy też lodowiskach. Niestety są też takie osoby, które bardzo nie lubią zimy, a to wszystko przez szalejące mrozy, chodzenie w grubych kurtkach i czapkach, a także śnieg który skrzypi pod butami. Kalendarzowa zima w 2021 roku wypada w środę 22 grudnia i potrwa aż do kolejnej pory roku, czyli do wiosny. Okazuje się jednak, że czeka nas coś jeszcze, a mianowicie przesilenie zimowe. Co to jest i kiedy wypada? Komu przesilenie zimowe może dać w kość najbardziej?

ZOBACZ TAKŻE: Horoskop miłosny na grudzień 2021 dla wszystkich znaków zodiaku. Co spotka Cię pod koniec roku?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Przesilenie zimowe 2021 - kiedy? Co to jest?

Przesilenie zimowe zwane jest także przesileniem grudniowym. To także początek astronomicznej zimy, a w dodatku najkrótszy dzień w roku. W 2021 będzie to miało miejsce kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ we wtorek 21 grudnia i właśnie wtedy dzień potrwa zaledwie niecałe 8 godzin. Co ciekawe, najdłuższy dzień będzie na południu naszego kraju, natomiast na północy będzie on prawie o 45 minut krótszy. Czy przesilenie zimowe niesie ze sobą nieprzyjemne objawy, które mogą nam dokuczać? Niestety okazuje się, że przesilenie zimowe może objawić się przytłoczeniem psychicznym, pogorszeniem nastroju, zawrotami głowy i ospałością. Jak temu zapobiec? Włączcie Radio ESKA i słuchajcie najlepszych hitów, które poprawią Wam nastrój! :)

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze