Przed nami MRÓZ i ŚNIEŻYCE. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

2023-01-06 19:01
Śnieżyca
Autor: TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Myśleliście, że to już czas, by schować zimowe kurtki, szaliki i czapki? Nic bardziej mylnego! Synoptycy przewidują, że wysokie jak na tę porę roku temperatury utrzymają się jeszcze przez kilka dni, jednak zima powróci i to ze zdwojoną siłą. W najnowszych prognozach mowa o silnym mrozie i opadach śniegu. Na termometrach nawet... -20 stopni!

Zima 2022/23 okazała się być dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Po okresie chłodu do Polski nadciągnęło ekstremalne ocieplenie. 31 grudnia i 1 stycznia odnotowaliśmy temperatury przekraczające nawet 18 stopni na plusie. I choć z każdym kolejnym dniem można odczuć jej spadek, to pogoda wciąż bardziej przypomina tę typową dla jesieni, aniżeli dla zimy. Eksperci przewidują jednak, że to tak zwana cisza przed burzą. Jeśli myśleliście, że zima odeszła wraz ze stopnieniem śniegu w grudniu 2022 roku, byliście w błędzie. Najnowsze raporty jasno mówią o powrocie zimy z prawdziwego zdarzenia i to szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać. Z dostępnych modeli wynika, że powrót zimy czeka nas jeszcze w tym tygodniu! Na horyzoncie siarczysty mróz i obfite opady śniegu.

Pogoda na ferie 2023. Zamiast zimy pierwsze oznaki wiosny i dodatnie temperatury

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064

Silny mróz w Polsce

Czy długi weekend styczniowy upłynie nam pod znakiem opadów deszczu, a nawet śnieżycy? Tak podają eksperci z serwisu dobrapogoda24.pl. Według ich wyliczeń pod koniec tygodnia do Polski nadciągnie niż, a wraz z nim ulewy i obfite opady śniegu. Śniegu powinni spodziewać się głównie mieszkańcy północy, wschodu i północnego wschodu naszego kraju. Synoptycy przewidują też mocne ochłodzenie!

Po przejściu cyklonu ze śnieżycą i ulewami napłynie zimne powietrze arktyczne. Jego zasięg nadal jest wstępny, ale wiele wskazuje, że dojdzie do znacznego ochłodzenia, zwłaszcza, że pojawi się również wyż. W nocy przy rozpogodzeniach, temperatura może wtedy spaść miejscami poniżej -20 st. C - możemy przeczytać na stronie.

Redaktorzy podkreślają, że do omawianego okresu pozostało jeszcze kilka dni, dlatego podawane informacje należy traktować z dystansem. Mocno prawdopodobne wydają się być jednak opady deszczu.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze