Pogoda na ferie 2023. Zamiast zimy pierwsze oznaki wiosny i dodatnie temperatury

2023-01-29 14:09
ferie 2023
Autor: pexels/Visit Almaty

Pogoda na ferie 2023 może rozczarować nie tylko dzieci, ale również wszystkich miłośników białego szaleństwa. Powinniśmy przygotować się na dodatnie temperatury i pierwsze oznaki wiosny. Długoterminowa pogoda temperatury na styczeń i luty wskazują, że obfite opady śniegu i niskie temperatury są już za nami.

Zarówno dzieci, jak i miłośnicy sportów zimowych liczą na to, że pogoda w ferie 2023 stworzy idealne warunki do szaleństwa na białym puchu. Są też tacy, którzy z nadzieją czekają na informacje o cieplejszych dniach i końcu zimy. Wszystko przez szalejące ceny energii elektrycznej oraz inflację. Długoterminowa prognoza pogody na ferie 2023 wskazuje, że nie powinniśmy oczekiwać zbyt wielu opadów śniegu i siarczystych mrozów. Zamiast białego puchu i niskich temperatur będziemy mogli dostrzec pierwsze oznaki wiosny. Styczeń ma być miesiącem zdecydowanie cieplejszym niż grudzień 2022. Warto pamiętać jednak, że do prognoz długoterminowych należy podchodzić z dystansem, ponieważ najdokładniejsze pomiary można wykonać maksymalnie na kilka dni przed.

Dni wolne od pracy w 2023 roku. Kiedy zaplanować urlop?

5 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH GIER 2023 [Hogwarts Legacy, Red Fall, Star Wars...] | ESKA XD - Blogier #64

Ferie 2023 - prognoza pogody

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował eksperymentalną prognozę pogody na ferie 2023. Choć średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020, to prognoza pogody wskazuje, że największe mrozy i najbardziej obfite opady śniegu już za nami. Co więcej, śnieg w styczniu 2023 nie będzie zbyt częstym zjawiskiem. Dodatnie temperatury i deszcz w ferie 2023 sprawią, że przez większość wolnego będziemy mogli pomarzyć o zimowym szaleństwie na nartach lub sankach.

Karnawał 2023 - kiedy się zaczyna i ile trwa? [DATA, TERMIN]

Ferie 2023 - pogoda

Pogoda w ferie zimowe 2023 może wielu rozczarować. Choć pierwsze dni stycznia przyniosą nam temperatury od - 1 st. C w Trójmieście do - 3 w Zakopanem i wschodnich rejonach kraju, to z każdym dniem termometry będą pokazywały coraz wyższe wartości. Eksperci przewidują, że od połowy stycznia powinniśmy spodziewać się około 5 st. C. w centralnej części kraju do 7 st.C. w południowych regionach Polski. Luty również nie przyniesie zbyt wielkiego ochłodzenia. Choć momentami temperatury będą oscylowały w okolicach 0 st. C., to przez większość miesiąca powinniśmy przygotować się na dodatnie temperatury oraz opady deszczu, ewentualnie deszczu ze śniegiem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze