matura

i

Autor: pexels/Andy Barbour

Próbna matura z matematyki 2022 - ile trwa? Jakie będą zadania na egzaminie?

2022-09-28 11:06

Pierwsza matura próbna z matematyki w nowej formule spędza uczniom sen z powiek. Maturzyści zastanawiają się ile będzie trwał próbny egzamin, jakie pojawią się na nim zadania i na co powinni się przygotować. Specjalnie dla Was, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu!

Ile trwa próbna matura 2022 z matematyki? Jakie będą zadania? Maturzyści, chcąc jak najlepiej przygotować się do egzaminów, poszukują w sieci informacji związanych z tym, jak będzie wyglądać próbna matura 2022 z matematyki. Nic w tym dziwnego. Od 2023 roku uczniowie będą mierzyć się z nową formułą matury, która wprowadza sporo zmian. Matura z matematyki, od dawna, była testem, którego uczniowie obawiali się najbardziej. Wielu z nich podkreślało, że to jeden z najtrudniejszych testów, z jakim przyjdzie się im mierzyć. Próbna matura z matematyki 2022 jest przygotowaniem uczniów na to, jak będą wyglądały egzaminy dojrzałości w maju. Dzięki niej uczniowie mogą skontrolować swoją wiedzę i sprawdzić, na czym powinna skupić się ich nauka w nadchodzących tygodniach. W tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna umożliwia szkołom aż dwukrotne przeprowadzenie egzaminów próbnych. Pierwsza matura próbna z matematyki odbędzie się w czwartek 29 września.

CKE matura próbna 2022 - zadania załamały uczniów. Tak wyglądał arkusz pokazowy!

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Próbna matura z matematyki 2022 - ile trwa?

Matura próbna z matematyki 2022, na poziomie podstawowym, trwa 170 minut, czyli ponad 2 godziny. Tyle samo czasu na rozwiązanie zadań będą mieli maturzyści w maju. W przypadku matury rozszerzonej z matematyki, uczniowie będą mieli do dyspozycji 180 minut.

CKE Matura próbna 2022 - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA, OCENY [ARKUSZ POKAZOWY]

Próbna matura z matematyki 2022 - zadania

Próbny arkusz egzaminacyjny z matematyki składa się z 3 grup zadań. W pierwszej grupie znajdują się zadania zamknięte. Do każdego z pytań podane są cztery odpowiedzi, spośród których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą poprawną odpowiedź można zdobyć jeden punkt. Druga grupa, to zadania otwarte, które wymagają udzielenia odpowiedzi wraz z jej krótkim uzasadnieniem. Takie zadania punktowane są w skali 0-2. W przypadku trzeciej grupy, maturzyści muszą zmierzyć się z zadaniami otwartymi. Wymagają one udzielenia złożonej odpowiedzi. Uczniowie muszą starannie przedstawić swój sposób rozumowania oraz umiejętność indywidualnego dobierania najlepszych strategii matematycznych. Punktacja takich zadań jest odrobinę bardziej złożona. Wszystko zależy od trudności zadania. Maturzyści mogą zdobyć 4, 5 albo 6 punktów. W próbnym arkuszu egzaminacyjnym znajdują się pytania weryfikujące wiedzę ucznia z zakresu rozumienia poszczególnych pojęć, umiejętności ich zastosowania w praktyce, a także zadania o charakterze problemowym.

Sonda
Matura 2023 - którego przedmiotu obawiasz się najbardziej?