matura

i

Autor: canva.com

CKE matura próbna 2022 - zadania załamały uczniów. Tak wyglądał arkusz pokazowy!

2022-09-28 14:32

Próbna matura 2022 wzbudza niesamowicie wiele emocji. Uczniowie, którzy mają w maju przystąpić do egzaminów dojrzałości, mierzą się z próbnymi arkuszami maturalnymi w nowej formule. Zmiany oraz zadania, które znalazły się na próbnej maturze załamały uczniów. Niemal jednogłośnie przyznają, że czują się jak króliki doświadczalne, a to co znalazło się w arkuszach ich zaskoczyło!

Matura próbna 2022 w nowej formule rozpoczęła się w środę (28.09.2022) punktualnie o godzinie 9:00. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, na rozwiązanie których mieli 240 minut, czyli 4 godziny. To o 70 minut więcej, niż w poprzednich latach. Uczniowie podczas testu dostali dwa arkusze. Pierwszy był częścią testową, która została podzielona na dwie części: zagadnienia o nazwie "Język polski w użyciu. Test” i "Test historycznoliteracki”. Drugi arkusz zawierał część z wypracowaniem. Nowa formuła matury 2023 wzbudza wiele kontrowersji. Na maturzystów czeka sporo zmian na egzaminie. Zakres materiału jest szerszy, niż w podstawie programowej i wymaganiach egzaminacyjnych, z którymi uczniowie mierzyli się dotychczas. Przyszli maturzyści wielokrotnie podkreślali, że czują się jak króliki doświadczalne i nie wiedzą, czego spodziewać się po maturze 2023 w nowej formule. Okazuje się, że próbna matura 28.09.2022 tylko potwierdziła ich obawy.

Próbna matura 28.09.2022 - jakie będą zadania? Wiemy, na co musisz się przygotować!

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Matura próbna 2022 - wrzesień

Próbna matura 2022 we wrześniu jest niezwykle ważnym testem dla uczniów, którzy mogą sprawdzić, na jakim etapie jest ich wiedza oraz jaki materiał powinni jeszcze przyswoić. Jednak matura próbna we wrześniu nie jest obowiązkowa. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. To od dyrektora danej szkoły zależy, czy uczniowie przystąpią do tego egzaminu.

Matury próbne 2023. Czy maturzyści będą gotowi na zmiany?

Matura próbna 2022 - nowa formuła

W maju 2023 roku absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego napiszą maturę w nowej formule. By uczniowie mogli jak najlepiej zapoznać się i przygotować do właściwych egzaminów w maju, próbne matury 2022 przeprowadzane są warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu dojrzałości.

Sonda
Matura 2023 - czy wprowadzone zmiany są dobre?

Matura próbna 2022 - język polski

Uczniowie dostali arkusze, które składały się z trzech części. W pierwszej, na podstawie dwóch podanych tekstów,uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania i napisać notatkę syntetyzującą. Z kolei w drugiej części musieli rozwiązać zadania związane z tekstami literackimi, czyli z lekturami i wierszami. To tak zwany język polski w użyciu. Trzecia część to wypracowanie argumentacyjne. Maturzyści, którzy mierzyli się z egzaminami dojrzałości w poprzednich latach mieli podany temat oraz fragment lektury. Natomiast teraz arkusze nie zawierają fragmentu. Pojawia się jedynie polecenie z tematem, obowiązkowym odwołaniem się do wskazanej lektury obowiązkowej oraz tej, wybranej przez ucznia, a także do kontekstów.

Matura próbna 2022 wrzesień - język polski

Matura próbna 2022 z polskiego wywołała wśród uczniów sporo emocji. Młodzież dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczących zadań oraz tematów, które znalazły się w arkuszach. Okazuje się, że próbna matura tylko potwierdziła ich obawy i strach przed egzaminami w maju!