Prima Aprilis 2021 - kiedy jest w Polsce i na świecie? Jak się go obchodzi?

2021-03-31 9:49 ek
prima aprilis
Autor: pixabay.com

Prima Aprilis uważaj, bo się pomylisz! Wielkimi krokami zbliża się dzień, który uwielbiają osoby z poczuciem humoru - dzieci, młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Co to dokładnie jest Prima Aprilis? Kiedy jest w Polsce i na świecie? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej.

Prima Aprilis 2021 - kiedy jest w Polsce i na świecie? Jak się go obchodzi? To zastanawia wiele osób. Prima Aprilis to nic innego jak dzień żartów, który co roku wypada 1 kwietnia. Teraz będziemy obchodzić go w czwartek, dlatego warto wcześniej przygotować sobie żarty do kieszeni. Prima Aprilis polega na robieniu żartów, a nawet na celowym wprowadzaniu innych osób w błąd. To także nabierania kogoś i robienie wszystkiego, by inni uwierzyli w coś co jest tak naprawdę nieprawdziwe. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje i memy, w które zwykły odbiorca może szybko się wkręcić. Skąd wziął się Prima Aprilis? Jak się okazuje, początki tego dnia sięgają nawet późnego średniowiecza i najprawdopodobniej nawiązuje do dawnych, starorzymskich praktyk. Prima Aprilis jest świętem międzynarodowym, dlatego obchodzą je nie tylko Polacy. Jak świętują ludzie w innych krajach? Czy też stroją sobie żarty?

Piosenki, które są do siebie podobne

Prima Aprilis - jak obchodzi się w innych krajach?

Prima Aprilis obchodzi się obecnie w całej Europie, jednak jak się okazuje nie wszędzie tego samego dnia i pod taką samą nazwą. Anglicy obchodzą święto 1 kwietnia, tak jak Polacy, jednak nazywają je Dniem Głupca. Hiszpanie natomiast, robią sobie żarty wcześniej, ponieważ w zimie 28 grudnia w Dniu Świętych Niewiniątek. Nie można zapomnieć również o Francuzach, u których Prima Aprilis to D'avril, co oznacza kwietniowa ryba. Oprócz tego Prima Aprilis obchodzi się również w Rosji - Dzień śmiechu, w Szkocji - polowanie na głupca, na Litwie - Dzień kłamcy, a także w Portugalii - Dzień kłamstwa.

Najnowsze