Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę? Kwoty uległy zmianie

2022-07-07 14:31
Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę? Kwoty uległy zmianie
Autor: Pixabay Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę? Kwoty uległy zmianie

Ile dać na wesele 2022? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu z was. Kwoty prezentów weselnych uległym bowiem zmianie, a coś młodym przecież dać trzeba. To jak to w końcu jest z tą kopertą i ile należy do niej włożyć? Na to wpływa wiele czynników.

Wesele to stresujący moment nie tylko dla młodych i ich najbliższych, ale także dla gości. Ile dać to koperty na wesele? to pytanie, które każdego roku zadają sobie tysiące Polaków. Kwestia prezentu na wesele zaczęła obrastać już rozmaitymi mitami, a zewsząd słychać głosy zarówno krytyki, jak i obrońców polskiej tradycji. Zatem, jak to w końcu jest z tą kopertą weselną i ile należy do niej włożyć? Wyjaśniamy.

ZOBACZ TAKŻE: Chciałaś się tak ubrać na wesele? Lepiej tego nie rób!

Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę? Kwoty uległy zmianie

Z powodu inflacji wzrosły ceny "talerzyków", które obecnie oscylują wokół ceny 250 zł za talerzyk. Tym samym kwoty, które "powinniśmy" włożyć do koperty, analogicznie wzrosły. Wysokość prezentu na wesele 2022 zależy od kilku różnych czynników. Zastanawiając się nad tym, ile włożyć do koperty, musimy wziąć po uwagę to, czy przyjęcie weselne odbywa się w wynajętym lokalu, na sali weselnej, w remizie strażackiej, czy też na prywatnej posesji młodych lub ich najbliższych. Istotną kwestią jest też wielkość miasta, w którym odbędzie się wesele, to, czy będą poprawiny, oraz przede wszystkim - kim jesteśmy dla młodych. Założenie jest takie, że 300 zł od osoby lub 500 zł od pary to obecnie minimum, ale kluczem jest tutaj stopień pokrewieństwa, tudzież zażyłości z młodymi. Przykładowe wytyczne do tego, ile dać do koperty na wesele 2022, przedstawiamy poniżej.

Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę jako znajomi młodej pary?

Jeśli jesteście znajomymi młodej pary, w kopercie powinno znaleźć się ok. 250- 300 zł od osoby. W przypadku pary kwota ta powinna być wyższa o ok. 150-200 zł.

Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę jako przyjaciele młodej pary?

W sytuacji, gdy młodzi są waszymi bliskimi przyjaciółmi, kwota w kopercie powinna być wyższa, niż w przypadku znajomych. Tutaj przedział cenowy waha się pomiędzy 300, a 500 zł od osoby.

Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę jako świadek lub świadkowa?

Jeszcze inaczej sytuacja prezentuje się, gdy chodzi o świadków. W tym przypadku wskazuje się, że w kopercie na wesele 2022 powinno znaleźć się ok. 500-600 zł od osoby.

Prezent na wesele 2022 - ile dać w kopertę jako rodzina?

Rodzina młodych z założenia wręcza najdroższe prezenty weselne, choć i tutaj istnieje pewien podział. Dalsza rodzina wkłada do koperty na wesele 2022 ok. 400-500 zł, rodzeństwo państwa młodych - 600-1000 zł, zaś rodzice, dziadkowie oraz rodzice chrzestni powyżej 1000 zł.

Sonda
Ile dajesz w kopercie na wesele?

Czy jesteś gotowy na ślub? Sprawdź, czy znasz te weselne przesądy

Pytanie 1 z 15
Panna Młoda powinna mieć na sobie:
Wesele marzeń 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze