Prawo jazdy w telefonie - kiedy skorzystamy z nowej funkcji?

2020-06-18 12:57 JJ
Prawo jazdy w telefonie? Kiedy skorzystamy z nowej funkcji?
Autor: canva.com Prawo jazdy w telefonie? Kiedy skorzystamy z nowej funkcji?

Prawo jazdy w telefonie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla tysięcy kierowców! Ministerstwo cyfryzacji rozpoczyna testy aplikacji mObywatel. To właśnie w nowej wersji aplikacji, będziemy mogli korzystać z prawa jazdy w naszym telefonie. Kiedy obywatele dostaną uprawnienia do korzystania z tego rozwiązania? Szczegóły znajdziecie już teraz na ESKA.pl.

Prawo jazdy w telefonie! Kiedy będzie dostępne? Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało najnowszą odsłonę aplikacji mObywatel, która została uzupełniona o dodatkową funkcję wyświetlania prawa jazdy. Aktualnie trwają testy rozwiązania i nie wszyscy użytkownicy mogą na chwilę obecną skorzystać z tej opcji. Testy prawa jazdy w telefonie trwają na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Kiedy będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji w aplikacji mObywatel?

Prawo jazdy w telefonie?

Za brak prawa jazdy w trakcie kontroli drogowej grozi mandat w wysokości 50 złotych. Już możemy korzystać z dowodu osobistego w aplikacji mObywatel, teraz będziemy mogli również również mieć w swoim smartfonie prawo jazdy. Na chwilę obecną funkcja jest testowana na systemach Android i nie wszyscy mają do niej dostęp. Docelowo prawo jazdy w aplikacji mObywatel zostanie udostępnione dla użytkowników w 2021 roku. Co ciekawe, wersja dla systemów iOS ma być gotowa w wakacje 2020 roku.

Punkty karne w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel oprócz mobilnej wersji prawa jazdy, będziemy mieli szansę sprawdzić również, ile mamy już na koncie punktów karnych.

Najnowsze