Prawo jazdy 2021 - coraz mniej osób zdaje egzaminy. Dlaczego?

2021-01-25 16:04
prawo jazdy
Autor: Pixabay.com

Coraz mniej osób zdaje egzaminy na prawo jazdy! Ponad 20 procent mniej kierowców zdołało ukończyć kurs prawa jazdy. Dlaczego się tak się dzieje? Więcej na ten temat przeczytacie na ESKA.pl!

Prawo jazdy 2021 trudniejsze niż rok temu? Z danych udostępnionych w internecie jasno wynika, że w tym roku egzaminy na prawo jazdy idą ludziom o wiele gorzej niż zwykle. Według informacji podanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych wiemy, że kurs na prawo jazdy w 2020 roku ukończyło zaledwie 361 689 kierowców. Oznacza to, że aż 20 procent kierowców mniej zdobyło upragnione upoważnienia niż w 2019 roku. Dlaczego coraz mniej osób zdaje egzaminy na prawo jazdy?

Wszystko spowodowane jest oczywiście wciąż trwającą pandemią koronawirusa, która sprawiła, że egzaminy na prawo jazdy zostały wstrzymane. Większość osób zmuszona była zostać w domu i marzenia o zdaniu egzaminu na prawo jazdy musiała przełożyć na inny termin. Kandydaci na kierowców mieli problemy z szybkim uzyskiwaniem terminów egzaminów, przez to, że w trakcie zmniejszenia obostrzeń lista osób chętnych wydłużała się.

Prawo jazdy 2021 - coraz mniej osób zdaje

Według niektórych serwisów internetowych spadek zdawalności egzaminów na prawo jazdy może się utrzymywać. Z racji, że większość ośrodków wciąż nie funkcjonuje przez pandemię, kandydaci nawet nie mają możliwości spróbowania swoich sił w egzaminie.

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście - stracił prawo jazdy
Najnowsze