Powrót do szkół 2021 - wf będzie przymusowy? Minister edukacji szykuje dużo zmian!

pusta klasa
Autor: Wojciech Wójcikowski

Powrót do szkół 2021 pełen zmian! Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż czeka na najodpowiedniejszy moment, w którym uczniowie wszystkich klas będą mogli spokojnie powrócić do nauki w trybie stacjonarnym. Kiedy już tak się stanie, będą na nich czekać duże zmiany! Więcej na ich temat przeczytacie poniżej!

Kiedy powrót do szkoły 2021? Uczniowie wciąż nieustannie zastanawiają się, kiedy będą mogli w końcu powrócić do nauki w trybie stacjonarnym i zapomnieć o e-lekcjach. Ministerstwo Edukacji Narodowej, podobnie jak wszyscy uczniowie jest również niezwykle zmęczone tą sytuacją i cały czas wypatruje momentu, w którym pandemia ustanie i pozwoli tym samym wszystkim uczniom powrócić do placówek szkolnych. Jak wiemy na tą chwilę do szkół uczęszczają tylko i wyłącznie dzieci szkół podstawowych klas 1-3, jednak cała reszta uczy się w trybie zdalnym. Minister edukacji Przemysław Czarnek każdego dnia porusza jednak temat związany z powrotem wszystkich uczniów do szkół. Zapowiada on wiele zmian, które wejdą w życie chwilę po tym, jak uczniowie będą mogli uczyć się w trybie stacjonarnym.

Co się zmieni i o czym powinien wiedzieć każdy uczeń? Każdego tygodnia - od tego tygodnia - będziemy ogłaszać poszczególne programy. Pierwszy z nich, przygotowany przez rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z całej Polski, przewiduje przeszkolenie wszystkich nauczycieli wf-u i nauczania wczesnoszkolnego, żeby lekcje wf-u były jak najbardziej efektywne z uwagi na słabszą kondycję fizyczną dzieci po nauce zdalnej. - czytamy na portalu  edziecko.pl, który umieścił deklarację ministra edukacji.

Powrót do szkół 2021 - wf będzie przymusowy?

Zajęcia z wychowania fizycznego od zawsze były obowiązkowe w szkole, jednak teraz, kiedy uczniowie będą mogli powrócić do nauki w trybie stacjonarnym, minister edukacji położy na nie o wiele większy nacisk. Powstanie nowy program, dzięki któremu lekcje wychowania fizycznego będą bardziej efektywne i pomogą uczniom zbudować utraconą kondycję po nauce zdalnej.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze