Powrót do szkół 2021 w MAJU dla wszystkich klas. Czarnek podjął decyzję

Powrót do szkół 2021 w MAJU dla wszystkich klas. Czarnek podjął decyzję
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Powrót do szkół 2021 w MAJU dla wszystkich klas. Czarnek podjął decyzję

Powrót do szkół 2021 w maju to spełnienie marzeń uczniów, którzy mają do nadrobienia zaległości, czy chociażby chcą poprawić swoje oceny. Wszystkie klasy pojawią się w szkolnych ławkach pod jednym warunkiem, o którym powiedział nam Przemysław Czarnek? Poznajcie wypowiedź Ministra Edukacji i Nauki.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 2021 w maju - decyzja
  2. Powrót do szkół 2021 MAJ - data, termin

Powrót do szkół 2021 w maju sprawi, że uczniowie przez ponad miesiąc będą mogli poprawić oceny, nadrobić drobne zaległości i dopytać nauczyciela w bezpośrednim kontakcie o sposób rozwiązywania poszczególnych zadań. Powrót do szkół w maju 2021 najbardziej ucieszy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy mają przed sobą egzamin ósmoklasisty. Od października uczęszczali na lekcje zdalne, co mogło wpłynąć na odpowiednie zrozumienie poszczególnych zagadnień. Właśnie w związku z nauką w systemie na odległość ministerstwo zdecydowało, iż zadania na egzaminie ósmoklasisty 2021 będą łatwiejsze. Zgodnie z informatorem ma być mniej lektur obowiązkowych, a na najwyżej ocenionym zadaniu rozprawka albo opowiadanie. W przypadku matematyki jest mniej treści do opanowania dotyczących np. elementów statystyki opisowej, czy geometrii przestrzennej.

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!

Powrót do szkół 2021 w maju - decyzja

Maturzyści nie doczekają się aż nastąpi ich kolej, by wrócić do nauki stacjonarnej. Kończą bowiem edukację 30 kwietnia 2021 i do tego czasu już raczej na pewno nie zapadnie decyzja w sprawie ich powrotu. Maj to miesiąc powrotu do szkół pozostałych uczniów, jeśli dane znacznie się poprawią i tendencja zachorowań będzie spadać. Wiadomość potwierdził Minister Edukacji i Nauki:

Jeśli tendencja będzie utrzymywała przez najbliższe dni, kluczowe będą dane z 14 i 15 kwietnia, jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to jest duża szansa od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli, a w kolejnych tygodniach klasy 1-3, pozostałe dzieci szkół podstawowych i młodzież szkół ponadpodstawowych tak, żeby w maju można już mówić o pełnej nauce stacjonarnej lub nauce hybrydowej.

- powiedział Przemysław Czarnek w rozmowie z naszym reporterem. 

Powrót do szkół 2021 MAJ - data, termin

Powrót do szkół w maju 2021 jest możliwy, jeśli dane 14 i 15 kwietnia będą wskazywać tendencję spadkową. Wtedy można się spodziewać, że w pierwszej kolejności, bo już 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli. Od 26 kwietnia uczniowie klas 1-3 uczęszczają na lekcje w systemie hybrydowym. Harmonogram powrotu do szkół poniżej:

  • od 4 maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
  • od 15 maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
  • od 29 maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej

Przypomnijmy, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca ponownie uczęszczają na zdalne lekcje. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października 2020 roku.

Najnowsze