Powrót do szkół 2021 w kwietniu już PEWNY! Znamy stanowisko MEiN

2021-04-08 16:11 Rafał Wróblewski PAP
Powrót do szkół 2021 w kwietniu już PEWNY! Mamy stanowisko MEiN
Autor: Karol Porwich/East News Powrót do szkół 2021 w kwietniu już PEWNY! Mamy stanowisko MEiN

Jestem przekonany, że od kwietnia wrócimy do nauki stacjonarnej i w przedszkolach i w szkołach - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wskazał na dane, które w jego ocenie "są dość obiecujące". Stąd, jak mówił, obostrzenia przedłużone są tylko o tydzień.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 2021: kwiecień
  2. Powrót do szkół 2021 - liceum, technikum, klasy 4-8

Powrót do szkół 2021: kwiecień to miesiąc, w którym uczniowie na pewno wrócą do szkół! Dokładniej, kiedy wracamy do szkół 2021? Uczniowie zadają coraz częściej to pytanie, a Minister Edukacji i Nauki postanowił przekazać dobre informacje. 8 kwietnia 2021 Przemysław Czarnek pytany był w Polskim Radio 24 o to czy do końca roku szkolnego 2020/2021 uczniowie będą uczyć się zdalnie, czy dokończą go już stacjonarnie w szkołach. Odniósł się też do stwierdzenia, że polscy uczniowie należą do czołówki tych w Europie, którzy najdłużej, bo 35 tygodni uczą się w domu. Wiele osób uważa, że powrót do szkół 19 kwietnia 2021 byłby spełnieniem marzeń.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa

Powrót do szkół 2021: kwiecień

Dokończymy w szkołach, jestem o tym przekonany absolutnie - odpowiedział Czarnek na pytanie dotyczące zakończenia tego semestru w szkolnych ławkach. Wskazał, że w różnych krajach sytuacja epidemiczna jest różna oraz, że różnie się w nich podchodzi do respektowania obostrzeń, które są wprowadzone. Zaznaczył, że nie wszyscy uczniowie w Polsce cały czas uczą się zdalnie. Przypomniał, że od 18 stycznia przez ponad dwa miesiące uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczyli się stacjonarnie w szkołach.

Powrót do szkół w kwietniu 2021 to już sprawa niemalże oczywista:

Mówiąc o powrocie przed świętami Wielkiej Nocy najmłodszych uczniów do nauki zdalnej wskazał, że stało się tak, by ograniczyć skok zakażeń koronawirusa i wspomóc w ten sposób system ochrony zdrowia. Jestem przekonany, że od kwietnia wrócimy do nauki stacjonarnej i w przedszkolach i w szkołach. To, że mamy ponad 500 tys. zaszczepionych nauczycieli pozwala nam na myślenie również o decyzjach, które jeszcze w kwietniu chcielibyśmy podjąć, jeśli oczywiście pandemia koronawirusa i ta trzecia fala ustąpi

- przekazał Minister Edukacji i Nauki. Wskazał również na dane, które w jego ocenie są dość obiecujące.

Dlatego tylko na tydzień przedłużyliśmy restrykcje, które zostały wprowadzone przed świętami. Ale to zaszczepienie nauczycieli, w liczbie ponad 500 tys., powoduje, że możemy myśleć śmiało o tym, zęby jeszcze w kwietniu uruchomić nauczanie stacjonarne i w przedszkolach i w szkołach, być może w całych podstawówkach. To jest naprawdę realne

- mówił Czarnek. Zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zawieszone są formalnie do 11 kwietnia. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zawieszenie to zostanie przedłużone o kolejny tydzień do 18 kwietnia.

Powrót do szkół 2021 - liceum, technikum, klasy 4-8

Jednocześnie szef resortu zdrowia powiedział, że jeśli chodzi o kwestie edukacyjne - a szczególnie sprawę przedszkoli i klas I-III, to są to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń. Kogo dotyczy powrót do szkół 2021? Wiadomo, że maturzyści nie pojawią się już w szkolnych ławkach. W tym sensie, że pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali przywracając normalność, to będą powroty do przedszkoli i powroty dla klas I-III - zaznaczył. Mam nadzieję (...), że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - dodał.

Powrót do szkół 2021 maturzystów mało realny. Piontkowski rozwiał wątpliwości

Najnowsze