Powrót do szkół 2021 bez książek i zeszytów? Dyrektorzy wprowadzają nowe zasady!

szkoła wolne
Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Powrót do szkół 2021 bez książek i zeszytów? Właśnie na takich zasadach uczniowie niektórych szkół będą powracać do nauki w trybie stacjonarnym. Jak będą zatem wyglądały ich lekcje? Więcej o nowych zasadach nauczania w niektórych placówkach szkolnych przeczytacie poniżej!

Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami, jednak wraz z nim nadchodzi zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Zdaniem wielu nauczycieli, uczniów, a także ich rodziców powrót do nauki stacjonarnej na chwilę przed wakacjami 2021 jest kompletnie bez sensu. Minister edukacji, Przemysław Czarnek podczas jednej z najnowszej konferencji prasowych podał daty powrotu do szkół i oświadczył, że od 29 maja już wszyscy uczniowie powrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Przymus pakowania szkolnych tornistrów i ponowne uczenie się w szkolnych ławkach okazało się dość stresujące dla wielu uczniów z uwagi na tak długą nieobecność w szkole. Z tego też tytułu dyrektorzy różnych placówek tworzą nowe zasady nauczania, które mają w jak największym stopniu zminimalizować stres uczniów i sprawić, aby każdy na nowo przyswoił tradycyjne od lat metody edukacji.

Jak czytamy na portalu internetowym edziecko.pl jedna ze szkół w Gdańsku zdecydowała się na powrót do szkoły na innych zasadach. Otóż uczniowie będą uczęszczać tam bez książek i zeszytów, a ich lekcje będą jedną długą rozmową. Wszystko dlatego, że znaczna część młodzieży oświadczyła, że po tak długim czasie edukacji zdalnej, jest zestresowana na samą myśl o prowadzeniu notatek i rozwiązywania sprawdzianów.

Powrót do szkole 2021 - kiedy?

Powrót do szkół 2021 nastąpi etapowo, zgodnie z ustalonym wcześniej planem ministra edukacji Przemysława Czarnka. Od czwartego maja do placówek szkolnych powróciły dzieci z klas 1-3. Od 17 maja do nauki w trybie hybrydowym powrócą dzieci klas 4- 8. Z kolei wszyscy uczniowie do nauki w trybie stacjonarnym powrócą od 29 maja.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze