Powrót do szkół 2021 bez książek i zeszytów? Dyrektorzy wprowadzają nowe zasady!

2021-05-07 16:39
szkoła wolne
Autor: Andrzej Zbraniecki/East News

Powrót do szkół 2021 bez książek i zeszytów? Właśnie na takich zasadach uczniowie niektórych szkół będą powracać do nauki w trybie stacjonarnym. Jak będą zatem wyglądały ich lekcje? Więcej o nowych zasadach nauczania w niektórych placówkach szkolnych przeczytacie poniżej!

Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami, jednak wraz z nim nadchodzi zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Zdaniem wielu nauczycieli, uczniów, a także ich rodziców powrót do nauki stacjonarnej na chwilę przed wakacjami 2021 jest kompletnie bez sensu. Minister edukacji, Przemysław Czarnek podczas jednej z najnowszej konferencji prasowych podał daty powrotu do szkół i oświadczył, że od 29 maja już wszyscy uczniowie powrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Przymus pakowania szkolnych tornistrów i ponowne uczenie się w szkolnych ławkach okazało się dość stresujące dla wielu uczniów z uwagi na tak długą nieobecność w szkole. Z tego też tytułu dyrektorzy różnych placówek tworzą nowe zasady nauczania, które mają w jak największym stopniu zminimalizować stres uczniów i sprawić, aby każdy na nowo przyswoił tradycyjne od lat metody edukacji.

Jak czytamy na portalu internetowym edziecko.pl jedna ze szkół w Gdańsku zdecydowała się na powrót do szkoły na innych zasadach. Otóż uczniowie będą uczęszczać tam bez książek i zeszytów, a ich lekcje będą jedną długą rozmową. Wszystko dlatego, że znaczna część młodzieży oświadczyła, że po tak długim czasie edukacji zdalnej, jest zestresowana na samą myśl o prowadzeniu notatek i rozwiązywania sprawdzianów.

Powrót do szkole 2021 - kiedy?

Powrót do szkół 2021 nastąpi etapowo, zgodnie z ustalonym wcześniej planem ministra edukacji Przemysława Czarnka. Od czwartego maja do placówek szkolnych powróciły dzieci z klas 1-3. Od 17 maja do nauki w trybie hybrydowym powrócą dzieci klas 4- 8. Z kolei wszyscy uczniowie do nauki w trybie stacjonarnym powrócą od 29 maja.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze