Poprawka matury 2022 - kiedy jest, o której i kto może zdawać? [TERMIN, GODZINA]

2022-05-04 15:59
Poprawka matury 2022 - kiedy jest, o której i kto może zdawać? [TERMIN, GODZINA]
Autor: Pixabay

Kiedy odbywa się poprawka matury 2022 i kto może do niej przystąpić? Kiedy obowiązuje dodatkowy termin? Te pytania z pewnością zadaje sobie część tegorocznych maturzystów. Jeśli powinęła wam się noga i chcecie wiedzieć, czy możecie napisać poprawkę z matury, przychodzimy z pomocą.

Matura poprawkowa to ostatnia deska ratunku dla tych, którym powinie się noga, a w końcu nawet najlepszym zdarzają się błędy. Kiedy odbędzie się matura poprawkowa 2022? Kto może przystąpić do egzaminu i jakie wymagania należy spełnić? Wyjaśniamy.

ZOBACZ TAKŻE: Matura język polski 2022 - ODPOWIEDZI, ARKUSZ PDF, ZADANIA CKE, KOMENTARZE

Poprawka matury 2022 - kiedy jest, o której i kto może zdawać? [TERMIN, GODZINA]

Matura poprawkowa 2022 została przewidziana na dzień 23 sierpnia 2022 roku. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00. Aby przystąpić do matury poprawkowej, należy złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego (najczęściej jest to dyrektor) pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do tegoż, wraz ze wskazaniem przedmiotu. Termin na to wynosi 7 dni od otrzymania wyników maturalnych, zatem w tym roku jest to 12 lipca.

Co jednak bardzo istotne, do matury poprawkowej przystąpić może jedynie maturzysta, który nie zdał wyłącznie jednego przedmiotu (a żaden z pozostałych nie został mu unieważniony). W przypadku oblania dwóch lub więcej przedmiotów, termin poprawkowy nie przywiduje i maturę należy zdawać w następnym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022. MEMY - wyciek arkuszy z Podlasia i NAJNOWSZE memy maturalne [4.05.2022]

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze