Polskie przysłowia - czy potrafisz je dokończyć? [QUIZ]

2020-08-01 8:41
Książka
Autor: pixabay.com

Polskie przysłowia rządzą w codziennych rozmowach. Uwielbiamy ich używać, ponieważ są mądre i nawiązują do wielu aspektów w naszym życiu. Jednak czy znasz wszystkie z nich? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź czy potrafisz dobrze je dokończyć. Być może niektóre wpędzą cię w zakłopotanie?

Powszechnie uważa się, że polskie przysłowia są mądrością naszego narodu oraz świadectwem obyczajów. Wywodzą się one przede wszystkim z tradycji ludowej, przeróżnych dziedzin życia oraz kultury i zazwyczaj powstają anonimowo. Ich cechą wspólną jest to, że z reguły wiążą się z czymś bardzo ważnym. Mogą być przestrogą, pouczeniem, dobrą lekcją życia lub nawiązywać do codzienności i czegoś zabawnego, co wydarzyło się w naszym życiu. Jednym słowem polskie przysłowia niosą za sobą dobre rady, na temat właściwego funkcjonowania w otaczającym nas świecie. Ich znajomość nie tylko wzbogaca nasz zasób słów, ale również podnosi wartość wypowiedzi i pokazuje nas w innym świetle przed innymi.

Rozwiąż poniżej nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę! Ciekawe czy będziesz umiał dokończyć wszystkie polskie, a w dodatku bardzo znane powiedzenia.

INNA w ekskluzywnym występie na ESKA.pl. Ten koncert porwie Was do tańca!
Najnowsze