Polskie przysłowia - czy potrafisz je dokończyć? [QUIZ]

2020-08-01 8:41
Książka
Autor: pixabay.com

Polskie przysłowia rządzą w codziennych rozmowach. Uwielbiamy ich używać, ponieważ są mądre i nawiązują do wielu aspektów w naszym życiu. Jednak czy znasz wszystkie z nich? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź czy potrafisz dobrze je dokończyć. Być może niektóre wpędzą cię w zakłopotanie?

Powszechnie uważa się, że polskie przysłowia są mądrością naszego narodu oraz świadectwem obyczajów. Wywodzą się one przede wszystkim z tradycji ludowej, przeróżnych dziedzin życia oraz kultury i zazwyczaj powstają anonimowo. Ich cechą wspólną jest to, że z reguły wiążą się z czymś bardzo ważnym. Mogą być przestrogą, pouczeniem, dobrą lekcją życia lub nawiązywać do codzienności i czegoś zabawnego, co wydarzyło się w naszym życiu. Jednym słowem polskie przysłowia niosą za sobą dobre rady, na temat właściwego funkcjonowania w otaczającym nas świecie. Ich znajomość nie tylko wzbogaca nasz zasób słów, ale również podnosi wartość wypowiedzi i pokazuje nas w innym świetle przed innymi.

Rozwiąż poniżej nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę! Ciekawe czy będziesz umiał dokończyć wszystkie polskie, a w dodatku bardzo znane powiedzenia.

Polskie przysłowia - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 11
Nie chwal dnia ...
INNA w ekskluzywnym występie na ESKA.pl. Ten koncert porwie Was do tańca!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze