Książka

i

Autor: pixabay.com

Miraż, trywialny i inne - czy wiesz co oznaczają te słowa? Ten quiz rozwiążą tylko bystrzaki!

2020-07-10 11:35

Jednym z najtrudniejszych języków świata jest język polski. Dla obcokrajowców to spore wyzwanie, aby nauczyć się biegle nim posługiwać. Odmiana wyrazów, gramatyka, a także charakterystyczna oraz szeleszcząca wymowa, może zdecydowanie szokować niejedną osobę. Czy wiesz co oznaczają trudne słowa, jak miraż czy trywialny? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę już teraz!

Język polski jest jednym z trudniejszych języków świata. Gramatyka, wymowa, odmiana przez przypadki i wiele innych rzeczy, mogą sprawić obcokrajowcom naprawdę sporo kłopotu. Polszczyzna okazuje się być dla nich momentami granicą nie do przekroczenia. Oczywiście jak się czegoś chce, można to osiągnąć. Jednak w przypadku języka polskiego, tylko nieliczni mogą zdobyć zaawansowany poziom. Dodatkowo w polskim słowniku pojawia się wiele trudnych słów, którego znaczenia nie znają nawet obywatele naszego kraju. Czy wiesz, co kryje się pod słowami takimi jak miraż, trywialny lub dyletant? Rozwiąż nasz quiz poniżej i sprawdź swoją wiedzę - być może nauczysz się całkowicie nowych i nieznanych słów?

Język polski - trudne słowa. Czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 10
Miraż
Ariana Grande kiedyś i dziś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE