Północne Taurydy 2019 - kiedy oglądać deszcz spadających gwiazd na niebie?

2019-10-08 16:40 MK
Spdające gwiazdy
Autor: Sputnik/EAST NEWS

Choć spadające gwiazdy kojarzą nam się przede wszystkim z latem, możemy je obserwować również jesienią. Dla wszystkich fanów tego typu zjawisk astronomicznych mamy dobrą wiadomość. W październiku, poza Drakonidami, na niebie będzie można zobaczyć również Północne Taurydy. Kiedy dokładnie ich blask rozjaśni niebo? Sprawdź szczegóły na ESKA.pl.

Północne Taurydy to kolejne zjawisko astronomiczne, poza deszczem Drakonidów, które będzie można zaobserwować w drugim tygodniu października. Ta informacja ucieszy zapewne wiele osób, które z utęsknieniem wyczekują takich widoków. W końcu deszcze spadających gwiazd zawsze spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Wpływa na to zapewne fakt, że występują zaledwie kilka razy w ciągu roku, a dostrzeżenie ich jest kojarzone ze spełnieniem marzeń. Kiedy warto zerknąć na niebo w październiku, by dać się oczarować temu niezwykłemu zjawisku?

Północne Taurydy - kiedy oglądać?

Jak już informowaliśmy na ESKA.pl, deszcz Drakonidów będzie miał miejsce we wtorkowy wieczór, 8 października 2019 roku. Naukowcy informują jednak, że to niejedyna niespodzianka czekająca na wpatrujących się w niebo. Między 9 a 10 października na niebie będzie można zaobserwować Północne Taurydy. I choć deszcz meteorów nie będzie silny, bowiem jego aktywność nie przekracza 10 zjawisk na godzinę, powinny być one dobrze widoczne. Taurydy są wyjątkowo jasne, dlatego też łatwo zauważalne w chwili, gdy przecinają niebo.

Najnowsze