Spadające gwiazdy

i

Autor: East News / Maciej Witkowski/REPORTER

Drakonidy 2019 - kiedy oglądać spadające gwiazdy w październiku?

2019-10-07 13:45

Spadające gwiazdy to zjawisko, które możemy podziwiać jedynie kilka razy w roku. Chociaż najbardziej znanymi są te, które obserwować możemy w sierpniu, to również w październiku będziemy mieli co podziwiać! Gwiazdy spadać będą dwa razy! Kiedy zobaczymy pierwszy deszcz meteorytów jesienią? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

Spadające gwiazdy od setek lat fascynują ludzi. O zjawisku powstała niezliczona liczba piosenek, wierszy, a nawet powieści i opowiadań. Każde dziecko wie, że jeśli pomyślimy odpowiednio szybko nasze życzenie, to spadająca gwiazda może je spełnić. Już w październiku będziemy mieć nieprawdopodobną okazję sprawdzenia, czy bajki mogą stać się faktem. Kiedy deszcz Drakonidów 2019? O której oglądać spadające gwiazdy w październiku? 

Zobacz też: Hity jesieni 2019 - TE piosenki rozgrzewają w najzimniejsze dni! [TOP 6]

Sonda
Czy obserwujesz spadające gwiazdy?

Drakonidy 2019 -kiedy w październiku? 

Drakonidy zobaczyć będziemy mogli już na początku października! Gwiazdy spadać zaczną już koło godziny 20.00 8.10.2019, jednak zjawisko najlepiej widoczne będzie w okolicach północy. Obserwować będziemy je mogli bez żadnych specjalnych przyrządów. Warto jednak ciepło się ubrać, bo noc może być prawdziwie mroźna!