Pokoje Facebooka także na Instagramie! Jak rozpocząć wideokonferencję? [PORADNIK]

2020-05-22 15:52
Na Instagramie skorzystamy z pokojów Messengera. Jak rozpocząć wideokonferencje? [PORADNIK]
Autor: canva.com Na Instagramie skorzystamy z pokojów Messengera. Jak rozpocząć wideokonferencje? [PORADNIK]

Aplikację do wideokonferencji w trakcie trwającej pandemii koronawirusa przeżywają aktualnie ogromny wzrost popularności. Idealnym przykładem jest ZOOM, który możne pochwalić się kilkoma milionami użytkowników. Jednak konkurencja nie śpi. Facebook również postanowił stworzyć swój własny system wideokonferencji, który nazywa się Messenger Rooms. Teraz okazuje się, że będziemy mogli również z tak zwanych pokoi, korzystać także na Instagramie. Jak to zrobić? Zdradzamy Wam to na ESKA.pl.

Zoom, Meet, Skype Meet Now, a także Messenger Rooms to najpopularniejsze aplikacje do wideokonferencji, z których dziennie korzysta kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie. Przyśpieszenie wprowadzenia tych aplikacji na rynek, wywołany został przez pandemię koronawirusa. Teraz okazuje się, że Messenger Rooms, aplikacja stworzona przez Facebooka, będzie również obsługiwać użytkowników Instagrama. Jak skorzystać z pokoi na insta?

Roksana Węgiel kiedyś i dziś

Messenger Rooms na Instagramie - jak rozpocząć wideokonferencje? [PORADNIK]

Instagram oferuje wideokonferencje z maksymalnie sześcioma osobami jednocześnie. Messenger Rooms może zaprosić do wspólnej rozmowy aż 50 osób. Korzystanie z nowej funkcji jest banalnie proste. Wystarczy przejść do ekranu wiadomości, kliknąć ikonę połączenia wideo i wybrać opcję utwórz pokój. Warto zaznaczyć, że rozmowy wideo mogą rozpoczynać osoby, które mają konto połączone z Facebookiem. Do utworzonego pokoju, może dołączyć każda osoba i nie jest wymagane posiadanie profilu na Facebooku czy Instagramie. Nowa funkcja jest dopiero wdrażana. Niebawem pojawi się u wszystkich użytkowników.

Najnowsze