Silny wiatr

i

Autor: Pixabay

Pogodowy armagedon nad Polską. Wichury, burze i śnieg nie odpuszczają!

2022-04-09 10:42

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Po chwilowym ociepleniu nieoczekiwanie zawitała do nas zima. I to taka z prawdziwego zdarzenia! Kwiecień przyniósł niekorzystne zmiany w atmosferze. Temperatury mocno spadły, a w całej Polsce poprószyło śniegiem. Prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Niż Nasim da nam popalić!

Pogoda w Polsce cały czas się zmienia. Kiedy wszyscy myśleli, że wiosna zawitała do nas na dobre, kwiecień przyniósł nieoczekiwany powrót zimy. 1 kwietnia w całej Polsce zaczął sypać śnieg, a temperatury mocno spadły w porównaniu do tych odczuwalnych w ostatnich dniach marca. Przypomnijmy, że marzec przyniósł najcieplejsze w tym roku dni. W niektórych miastach odnotowano nawet 20 stopni Celsjusza! Wszyscy ci, którzy liczyli na to, że wraz z roztopieniem śniegu poczujemy wiosenną aurę, byli w błędzie. Tak jak informowaliśmy, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzegli przed nadciągającym nad Polskę niżem Nasim, którzy przyniesie silne wichury. Skutki niżu Nasim są już odczuwalne niemalże w całym kraju. Silnym podmuchom wiatru towarzyszyć będą też deszcze, deszcze ze śniegiem, krupy śnieżne, a w górach śnieg. Lokalnie mogą wystąpić też burze.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Pogoda w Polsce - niż Nasim

Czwartek i piątek upłyną nam pod znakiem niżu Nasim. Jak informuje IMGW, 8 kwietnia będzie pochmurno, a niemalże w całym kraju wystąpi przelotny deszcz. Miejscami możliwy jest deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna, w górach śnieg. Lokalnie zapowiadane są burze. Temperatura się będzie wahać od 5°C nad morzem do 13°C na Podkarpaciu. Szczególnie mocno odczuwalny będzie wiatr, który może przybrać prędkość do 70 - 90 km/h. Piątek zapowiada się równie niekorzystnie.

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE