Niż Nasim nadciąga nad Polskę

i

Autor: GERARD/REPORTER // grafika z Twittera IMGW

Niż Nasim da nam popalić! IMGW ostrzega przed silnymi wichurami

2022-04-06 10:26

Pogoda w kwietniu nie przestaje zaskakiwać. Pierwszy dzień nowego miesiąca przyniósł nam powrót zimy z prawdziwego zdarzenia. W całej Polsce poprószyło śniegiem i wszystko wskazuje na to, że nie mamy co liczyć na ocieplenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru, za które odpowiedzialny będzie niż Nasim.

Niż Nasim da się we znaki mieszkańcom Polski! Koniec marca przyniósł wyczekiwane przez wszystkich ocieplenie. Szybko jednak okazało się, że znane polskie powiedzenie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" jest jak najbardziej trafne. 1 kwietnia 2022 nastąpił prawdziwy powrót zimy. W całej Polsce sypnęło śniegiem, a temperatury spadły poniżej zera. Jeśli liczyliście na to, że w kolejnych dniach na nowo poczujemy wiosenną aurę, to nie mamy dobrych wieści. Synoptycy zapowiadają bardzo silne wichury, za które odpowiedzialny będzie nadciągający nad Polskę niż Nasim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już odpowiednie ostrzeżenia przed porywistym wiatrem, który może spowodować liczne utrudnienia w codziennym życiu. Sprawdźcie, kiedy możemy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Zobacz także: Czy będą BIAŁE święta? Śnieg na Wielkanoc to nie żart?

Sonda
Jesteś już gotowy/a na wiosnę?

Niż Nasim namiesza w Polsce!

Pogoda w kwietniu to wielkie rozczarowanie. Najnowsze prognozy mówią o tym, że czeka nas powrót porywistych wiatrów, które mogą osiągnąć prędkość nawet do 110km/h. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najsilniejsze porywy będą odczuwalne w nocy z czwartku na piątek i w piątek w ciągu dnia. Osiągać będą one prędkość do 90 km/h nad morzem, 85 km/h na zachodzie kraju i 70 km/h w centrum i na południu, a w Sudetach nawet do 110 km/h. Tęskniliście? Bo my nie!

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE