Pogoda w Polsce 21 października 2021 - jak będzie? Gdzie najcieplej? [PROGNOZA]

2021-10-20 16:21
Fala ciepła w Polsce PAŹDZIERNIK 2021
Autor: Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS

Pogoda w Polsce 21.10.2021 to powiew chłodu, czy jednak wielki powrót ciepłych dni? Wiele osób ma nadzieję, że jeszcze przed nadchodzącą zimą uda się naładować akumulatory promieniami słońca. Tego, jaka będzie pogoda w Polsce 21 października, dowiecie się w jednym miejscu.

Pogoda w Polsce 21 października 2021prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawia złudzeń. Przed nami kolejny dzień, za sprawą którego poczujemy nadchodzącą zimę. Nad Europą dominować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim, tylko południowy zachód oraz południowy wschód pozostaną w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu. Od północnego zachodu przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodna masa powietrza polarnego morskiego, wypierając ciepłą masę powietrza polarnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i początkowo będzie spadać, po południu zacznie rosnąć.

Pustynne powietrze w Polsce 2021. Potężna fala ciepła z Sahary potwierdzona

Pogadane z Darią! Szczery wywiad o muzyce, planach i karierze

Pogoda w Polsce 21.10.2021 - prognoza

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy miejscami burze, lokalnie z gradem. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr opady deszczu przechodzące w śnieg. Prognozowana wysokość opadów na północy kraju do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 15 st. C do 18 st. C, na Podhalu około 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny, do 45 km/h, a nad morzem bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 70 km/h na krańcach wschodnich kraju, na przeważającym obszarze do 90 km/h, na północnym zachodzie do 100 km/h, na wybrzeżu do 110 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 120 km/h w Karpatach i do 140 km/h w Sudetach.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze