Pogoda w Polsce 2021 - jak będzie 5 i 6 czerwca? Deszcz i burze w prognozie!

2021-06-06 13:51
Pogoda w Polsce 2021 - jak będzie 5 i 6 czerwca? Deszcz i burze w prognozie!
Autor: LECH GAWUC/REPORTER / EAST NEWS Pogoda w Polsce 2021 - jak będzie 5 i 6 czerwca? Deszcz i burze w prognozie!

Czerwiec rozpoczął się od mocnego uderzenia ciepła w większej części kraju. Wysokie temperatury i brak opadów deszczu napawał wszystkich optymizmem i sprawił, że każdy zaczął planować wakacyjny wypoczynek. Niespodziewanie, w pierwszy weekend miesiąca, pogoda w niektórych rejonach nieco się zepsuje, o czym możecie przeczytać już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 5 czerwca 2021 - jak będzie?
  2. Pogoda w Polsce 6 czerwca 2021 - jak będzie?

Pogoda w Polsce 5 i 6.06.2021 - jak będzie? Jak informuje IMGW, Europa będzie w obszarze rozległego, lekko podwyższonego ciśnienia, jedynie na północnym zachodzie, w rejonie Islandii, Wysp Brytyjskich i zachodnich Niemiec oraz na krańcach wschodnich kontynentu, będą zalegały niże z frontami atmosferycznymi. Północ Polski pozostanie w zasięgu słabego wyżu, pozostała część kraju przejdzie w zasięg płytkiej zatoki niżu znad zachodnich Niemiec. Napływać będzie powietrze polarne morskie, na północnym wschodzie chłodniejsze, na południowym zachodzie cieplejsze.

Piekielny upał w czerwcu 2021. Srogie CIEPŁO uderzy w Europie [PROGNOZA]

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Sonda
Czy masz już plany na wakacje?

Pogoda w Polsce 5 czerwca 2021 - jak będzie?

5 czerwca 2021 w Polsce zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na południu, w centrum i we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i lokalne burze. W czasie burz opady do 15 mm, w górach do 20 mm i lokalnie niewielki grad. Temperatura maksymalna od 17 st. C nad morzem i 20 st. C na wschodzie i południu do 25 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h. 5 czerwca w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu.Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, północny.

W nocy zachmurzenie małe u umiarkowane, na wschodzie zachodzie oraz południu okresami duże i gdzieniegdzie przelotny deszcz, na wschodzie i południu zanikające burze. Temperatura minimalna od 4 st. C w kotlinach karpackich i 7 st. C na Warmii i Kaszubach do 13 st. C na Dolnym Śląsku i nad zachodnim wybrzeżem. Wiatr słaby, z północy i wschodu.

Pogoda w Polsce 6 czerwca 2021 - jak będzie?

6 czerwca 2021 północnym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu. Na wschodzie, oraz pogórzach i szczytach Karpat możliwe burze. W czasie burz opady do 15 mm. Temperatura od 16 st. C nad morzem i 20 st. C na pogórzach do 26 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju z północy, na pozostałym obszarze ze wschodu i północnego wschodu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze