Piekielny upał w czerwcu 2021. Srogie CIEPŁO uderzy w Europie [PROGNOZA]

2021-06-02 11:22
Piekielny upał w czerwcu 2021. Srogie ciepło uderzy w Europie [PROGNOZA]
Autor: Gerard/REPORTER / EAST NEWS Piekielny upał w czerwcu 2021. Srogie ciepło uderzy w Europie [PROGNOZA]

Czerwiec 2021 to miesiąc znacznej poprawy pogody. Po chłodniejszych dniach zrobi się cieplej, z temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Pogodowi eksperci nie mają jednak wątpliwości, że tegoroczne lato będzie nieco zimniejsze niż miało to miejsce w poprzednich latach. Kiedy i gdzie będzie najcieplej? Jak prezentuje się pogoda długoterminowa na czerwiec 2021? Przekonajcie się i sprawdźcie najnowsze przewidywania.

Spis treści

  1. Piekielny upał w czerwcu 2021 - Europa
  2. Piekielny upał czerwiec 2021 - Polska
  3. Pogoda czerwiec 2021 - gdzie i kiedy najcieplej w Polsce?

Piekielny upał w czerwcu 2021 potwierdzili meteorolodzy z całej Europy. Po kilkunastu chłodnych dniach i wieczorach przyjdą wysokie temperatury, za sprawą których samopoczucie na pewno się poprawi. Kiedy upały w czerwcu 2021? Gdzie będzie najcieplej? Jaka pogoda w czerwcu 2021 w Polsce? Prognoza pogody długoterminowa wyraźnie wskazuje, że przed nami gorący miesiąc. W niektórych rejonach Starego Kontynentu temperatury przekroczą nawet 30 stopni Celsjusza. 1 czerwca 2021 oficjalnie rozpoczyna się meteorologiczne lato, jednak przesilenie letnie, które będzie początkiem lata astronomicznego, nastąpi dopiero 20 czerwca. Meteorolodzy przewidują piekielny upał, ale jednocześnie mają nieco gorsze informacje. Zespół ekspertów zrzeszonych w serwisie pogodowym AccuWeather zapowiada, że rzadko kiedy będą rozległe opady deszczu, co może powodować problemy w rolnictwie. Mówi się, że nawet uprawy letnie, które są bardzo odporne na suszę mogą nie utrzymać odporności. Informowaliśmy już was o tym, że nadciąga ostra fala upałów, która teraz oficjalnie przesunęła się w czasie.

Piosenki na Euro - Endless Summer, Can You Hear Me i wiele innych. Pamiętacie je wszystkie?
Sonda
Jaka temperatura jest dla Ciebie idealna?

Piekielny upał w czerwcu 2021 - Europa

Hiszpania, Portugalia i Włochy, to właśnie w tych państwach Starego Kontynentu będzie najcieplej. A wszystko za sprawą ciepła, które napłynie z północnej Afryki. Meteorolodzy z AccuWeather oczekują, że temperatury będą nieco wyższe niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Spodziewa się, że w Rzymie, Madrycie i Lizbonie termometry w czerwcu pokażą od 26 do 35 stopni Celsjusza. W tych miastach nie są spodziewane większe opady deszczu. Jeśli wybieracie się na urlop, to koniecznie wybierzcie któryś z tych krajów.

Piekielny upał czerwiec 2021 - Polska

Afrykańskie ciepło rozszerzy się na Europę Środkową. Co prawda nie będą to mocne upały, takie jak w Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech, to jednak zrobi się znacznie cieplej niż miało to miejsce do tej pory. Temperatury powyżej 23 stopni Celsjusza zapowiadane są dla południowej Wielkiej Brytanii, północnej Francji, Belgii, Niemiec, Ukrainy, krajów bałkańskich i Polski. Średnia temperatur w tych krajach wynosi od 19 do 21 stopni Celsjusza, a w tym roku wyniesie od 21-25 stopni Celsjusza.

Wakacje 2021 będą KRÓTSZE niż dwa lata temu! Ten układ nie pozostawia złudzeń

Starszy meteorolog AccuWeather, Tyler Roys, powiedział, że temperatury w Polsce będą bliskie lub niższe od normalnych: - Upał zwykle przenosi się do Europy Środkowej i zatrzymuje się wokół dalekowschodnich Niemiec - powiedział Roys, dodając, że znacznie więcej opadów spodziewanych jest tego lata w Polsce i krajach bałtyckich może ograniczyć wzrost temperatur: - Bardziej nasycona gleba może również pomóc w obniżeniu temperatury w miesiącach letnich, ponieważ energia słoneczna służy raczej do odparowywania wilgoci z gleby niż do ogrzewania powietrza.

Pogoda czerwiec 2021 - gdzie i kiedy najcieplej w Polsce?

Gdzie i kiedy najcieplej w Polsce w czerwcu 2021? Pogoda długoterminowa wyraźnie pokazuje, że ocieplenie klimatu nastąpi dopiero w drugim tygodniu miesiąca. Tak samo zapowiadają meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W najnowszym komunikacie eksperci zapowiedzieli, iż 5, 6 i 7 czerwca do Polski będzie napływało nieco cieplejsze i wilgotne powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europy. Jak zaznaczają synoptycy, przyniesie to wzrost temperatury w ciągu dnia, ale również silniejsze opady deszczu w burzach. Jeszcze cieplej, jak pokazuje pogoda AccuWeather będzie w weekend 12 i 13 czerwca 2021. Temperatury we Wrocławiu, Poznaniu, Zgorzelcu i Zielonej Górze wzrosną prawie do 30 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie również w ostatnim tygodniu czerwca w całej Polsce. Upały nie będą odczuwalne między 15 a 20 czerwca. Wtedy najwyższy odczyt temperatury wyniesie 23 stopnie Celsjusza.

W czerwcu 2021 bardzo mało opadów. Te spodziewane są tylko w pojedyncze dni: okolice 8 i 10 czerwca, a także 15 i 26 czerwca. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze