Pogoda sierpień 2021 - szykuje się najgorętszy miesiąc od 30 lat? Czy będą burze?

2021-08-02 11:01
pogoda
Autor: pixabay.com

Pogoda na miesiąc sierpień może zainteresować wiele osób. Okazuje się, że do naszego kraju zbliżają się wysokie temperatury, które mogą skutkować niestety potężnymi nawałnicami i burzami. Czy będzie to najcieplejszy miesiąc od 30 lat? Czy fala upałów będzie mocno odczuwalna? Tak uważają synoptycy! Sprawdźcie prognozę pogody na sierpień 2021 poniżej.

Pogoda sierpień 2021. Czy będą upały i burze w sierpniu? Jaka pogoda będzie w sierpniu? To ciekawi każdego. Lato trwa w najlepsze i zawsze każdemu kojarzy się z wysokimi temperaturami, czekoladową opalenizną, złotą plażą i turkusowym morzem. Niestety w ostatnim czasie fala upałów, która dotarła do naszego kraju, dawała w kość niejednej osobie. Każdy ratował się klimatyzacją w aucie i w pomieszczeniach, wyjeżdżał za miasto nad wodę, aby chociaż trochę odetchnąć od skwaru. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec upalnego lata. Nadchodzący miesiąc sierpień zapowiada się najcieplejszym miesiącem od 30 lat! Wynika to ze specjalnych obliczeń IMGW, który prognozuje, że w nadchodzących tygodniach temperatury będą powyżej średniej normy. Możemy spodziewać się, że w sierpniu najcieplej będzie w okolicach Poznania, a najchłodniej w okolicach gór - dokładniej Zakopanego. Czy w związku z nadchodzącą falą upałów w Polsce będą burze i nawałnice?

Najczęstsze błędy przy używaniu klimatyzacji. Czego unikać [SZYBKI PORADNIK] | ESKA XD - Prosto z salonu #26

Długoterminowa prognoza pogody sierpień 2021

Jaka pogoda będzie w sierpniu 2021? Pierwszy tydzień zapowiada się nieco chłodniej, jednak potem mogą przyjść upały, co niestety może przynieść przelotne burze, silny wiatr, a nawet grad. Temperatura w Polsce będzie wahać się od 26 do ponad 30 st. Celsjusza! Gorąco będzie w całej Polsce, jednak najwyższe temperatury będzie można zanotować w okolicach Poznania, a także na wschodzie i zachodzie kraju. Nieco chłodniej może być w okolicach Zakopanego, co nie wyklucza że i tam momentami będzie upalnie. Co ciekawe, sierpniowe fale upałów mogą trwać nieco dłużej niż w lipcu, a to wszystko za sprawą zwrotnikowego powietrza. Pamiętajmy jednak, że długoterminowa prognoza pogody może ulec zmianie, a podczas upalnych dni należy pić dużo wody, nosić nakrycie na głowie i starć się spędzać więcej czasu w cieniu lub klimatyzowanym pomieszczeniu.

Najnowsze