Gdzie jest burza? Jak dowiedzieć się, czy burza jest w okolicy?

i

Autor: canva.com Gdzie jest burza? Jak dowiedzieć się, czy burza jest w okolicy?

Gdzie jest burza? Mapa i radar burzowy online

2021-07-11 13:56

W 2021 roku sezon burzowy w naszym kraju zaczął się wyjątkowo wcześniej. Fani grzmotów i piorunów wyczekiwali tej chwili, żeby móc obserwować te zjawiska. Ale są również osoby, które burz się boją. Gdzie jest burza? Jak się dowiedzieć, czy w naszej okolicy będą jakieś wyładowania atmosferyczne?

Gdzie jest burza? Każdy z nas zastanawiał się, skąd łowcy burz wiedzą, gdzie szukać wyładowań atmosferycznych. Okazuje się, że nie trzeba wcale korzystać ze skomplikowanych map pogodowych, aby dowiedzieć się, czy grzmoty i błyskawice nawiedzą naszą okolicę. Każdy może sprawdzić, gdzie w pobliżu spodziewane są burze, żeby na przykład zabezpieczyć rzeczy pozostawione na podwórku, bądź na balkonie, albo obserwować wyładowania w bezpiecznej odległości. Jak się dowiedzieć gdzie jest burza? To proste!

Wakacje 2021 będą KRÓTSZE niż dwa lata temu! Ten układ nie pozostawia złudzeń

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą

Gdzie jest burza? Mapa, radar

Łowcy burz bardzo często wcześniej wiedzą, w którym miejscu może pojawić się burza. Dzięki takich osobom, możemy podziwiać piękne zdjęcia z wyładowań atmosferycznych, trąb powietrznych, czy silnych opadów deszczu. Bardzo często również osoby, które boją się tego typu zjawisk, chcą zabezpieczyć rzeczy pozostawione na podwórku czy balkonie. Jak znaleźć burzę w okolicy?

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021? Czy będzie przedłużony?

Jedną z najpopularniejszych stron, która pokazują gdzie można znaleźć burzę to burze.dzis.net. Można wpisać swoją lokalizację, lub udostępnić ją w telefonie bądź komputerze. Następnie ustawić radar od 10 do nawet 300 kilometrów i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma żadnych burz.

Sonda
Czy boisz się burzy?