Pogoda na zimę 2023/2024. Meteorolodzy przerywają ciszę. Mróz i burze śnieżne pewnikiem

i

Autor: Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS Pogoda na zimę 2023/2024. Meteorolodzy przerywają ciszę. Mróz i burze śnieżne pewnikiem

PROGNOZA

Pogoda na zimę 2023/2024. Meteorolodzy przerywają ciszę. Mróz i burze śnieżne pewnikiem

2023-11-15 7:57

Kiedy spadnie śnieg? Jaka będzie zima 2023/2024? Czy to będzie zima stulecia w Polsce? Takie pytania zdecydowanie zyskują na mocy szczególnie w listopadzie, gdy biało zrobiło się w górach. Internauci chcą wiedzieć, co szykuje nam natura i czy trzeba przygotowywać się na ostre mrozy oraz obfite opady. Najnowsze prognozy pogody wyraźnie pokazują, że przed nami przepiękna, bo biała pora roku. Ma spaść więcej śniegu niż miało to miejsce chociażby rok temu. To świetne informacje?! Najnowsza prognoza pogody na zimę 2023/2024 do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023/2024?
  2. Pogoda na zimę 2023/2024 - prognoza

Pogoda na zimę 2023/2024 nie pozostawia wątpliwości. Eksperci przygotowujący prognozę są przekonani, że przed nami sporo dni z opadami śniegu i niskimi temperaturami. Brytyjscy synoptycy od kilku dni ostrzegają, że do końca listopada trzeba się spodziewać jednego lub dwóch znacznych zimowych wybuchów. Mówi się nawet o ogromnej śnieżnej burzy, w wyniku której spadną 3 centymetry śniegu na godzinę. W Wielkiej Brytanii śnieg spodziewany jest również w grudniu, a najbardziej kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Długoterminowe prognozy pogody dla Polski są bardzo podobne i także u nas jest duża szansa na białe święta. Co więcej śnieg w Polsce w listopadzie nie powinien być zaskoczeniem dla mieszkańców Warszawy, Białegostoku, czy Krakowa i Rzeszowa. Najnowsze zapowiedzi wyraźnie pokazują, że to wtedy nastąpi początek zimy 2023/2024. Nie ma już odwrotu, szykujcie cieplejsze kurtki i buty.

TOP 3 MIEJSCÓWKI NA RAJSKIE WAKACJE [ZERO ŚNIEGU] | ESKA XD - Radio Eska #39

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2023/2024?

Pierwsze długoterminowe prognozy pogody zima 2023/2024, które pojawiły się na przełomie lipca i sierpnia, wyraźnie pokazywały, że śnieg spadnie w listopadzie. Najpierw zasypane miały być górskie miejscowości, a później niż miał przesunąć się na północ naszego kraju. Następnie modele pogodowe pokazywały, iż biały puch spadnie dopiero w połowie grudnia, a pod koniec października pojawiły się pogodowe aktualizacje, z których jasno wynikało, że śnieg spadnie w połowie listopada. Tym samym to pierwsze, jeszcze wakacyjne zapowiedzi dotyczące zimy okazały się słuszne. Śnieg spadł w górach, a teraz trzeba spodziewać się go na nizinach.

Pogoda znacznie zepsuje się po 17 listopada. Na terenie całego kraju spore zachmurzenie i temperatury od -2 do 4 stopni Celsjusza. Po 20 listopada 2023 natomiast zrobi się biało. Dwa dni możliwy jest śnieg z deszczem, ale później to sam śnieg da się mocno we znaki. Szczególnie kierowcom, którzy zwlekają ze zmianą opon. Pod koniec miesiąca zrobi się pogodnie, ale temperatury zostawią sporo do życzenia. Na termometrach od 0 do -5 stopni Celsjusza w dzień i nawet -13 stopni Celsjusza w nocy! Śnieg w Polsce spadnie ponownie po 20 grudnia. Istnieje duża szansa na to, że Boże Narodzenie będzie białe. 

Pogoda na zimę 2023/2024 - prognoza

Astronomiczna zima 2023/2024 rozpoczyna się 22 grudnia i faktycznie od tego momentu ma zrobić się zimno, śnieżnie i wietrznie. Śnieg spodziewany jest od 22 do 28 grudnia, a pod koniec roku dużo słońca oraz bardzo niskie temperatury. Od -1 stopni do -6 stopni w dzień i od -4 do nawet -15 stopni Celsjusza w nocy. Początek roku również zimny, a po 5 stycznia powrót śniegu. Styczeń z temperaturami od 0 do 4 stopni Celsjusza i przemiennie raz słoneczny, raz śnieżny. W lutym, w ciągu dnia o 1-2 stopnie Celsjusza więcej w ciągu dnia, ale dużo zimniej w nocy. Nawet przymrozki sięgające -12, -13 i -14 stopni Celsjusza. Spodziewane są też opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Perspektywa wtedy będzie jednak dużo lepsza. Na horyzoncie będzie już marzec i początek wiosny.

David Guetta i Kim Petras wywołują łzy i wspomnienia. Oto nostalgiczne "When We Were Young"

Sonda
Zima ostra czy łagodna? Jaką wolisz?