Cmentarz

i

Autor: Pixabay

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Są pierwsze prognozy!

2022-10-06 14:05

Pogoda na Wszystkich Świętych zawsze budzi wielką ciekawość. Dla wielu osób święto to wiąże się z koniecznością wyruszenia w drogę, dlatego warto wcześniej wiedzieć, czego można się spodziewać i jakie ubrania zabrać ze sobą. Nierzadko 1 listopada prószyło już śniegiem! Jak będzie w tym roku? Złota jesień czy już zima?

Co roku miliony osób poszukują odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych. Obchodzone 1 listopada święto jest bowiem jednym z tych, których nie świętujemy w zaciszu domowym. Zgodnie z tradycją we Wszystkich Świętych odwiedzamy groby naszych najbliższych. Te często znajdują się daleko od aktualnego miejsca zamieszkania, co wiąże się z podróżami. Aby dobrze przygotować się do obchodów tego wyjątkowego dla wszystkich katolików dnia, warto dowiedzieć się wcześniej, jak prezentują się prognozy pogody. Warunki pogodowe 1 listopada bywają zmienne. W przeszłości w tym terminie mieliśmy do czynienia ze złotą jesienią, ale i z pierwszym przedsmakiem zimy. Czy w 2022 roku na Wszystkich Świętych prognozowany jest śnieg? W końcu synoptycy od jakiegoś czasu zapowiadają, że tegoroczna zima przyjdzie nieco wcześniej.

Pogoda w listopadzie 2022. Pierwszy śnieg już na horyzoncie!

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Czy będzie śnieg na Wszystkich Świętych? 

Jeśli obawialiście się, że opady śniegu popsują wasze plany na Wszystkich Świętych, to z najnowszych prognoz długoterminowych na listopad 2022 wynika, że powinniście być spokojni. Według synoptyków śnieg 1 listopada będzie możliwy jedynie w górach. Na ten moment prognozuje się, że średnia temperatura w listopadzie będzie wyższa od normy wieloletniej.

Sonda
Jak często odwiedzasz groby swoich bliskich?