Pogoda w listopadzie 2022. Pierwszy śnieg już na horyzoncie!

2022-10-03 15:57
Śnieg w lesie
Autor: Pixabay

Jaka będzie pogoda w listopadzie? Najnowsze prognozy długoterminowe na kolejny miesiąc wskazują na to, że zima przyjdzie do nas szybciej, niż można się było spodziewać. Synoptycy przestrzegają przed burzami, wichurami oraz opadami śniegu. Wiadomo już, na kiedy datowane jest załamanie pogody. Lepiej siedzieć w domu!

Śnieg w listopadzie to nie żart! Najnowsze prognozy długoterminowe mogą przerazić. Ostatnie tygodnie pokazały, że pogoda wciąż lubi zaskakiwać. Po dość upalnej końcówce sierpnia i początku września do Polski dotarło znaczne ochłodzenie, które poskutkowało najniższymi od ponad dekady wynikami pomiarów temperatury. Synoptycy ogłosili, że tak zimno w pierwszej połowie września nie było od 14 lat. Sporym zaskoczeniem okazały się też opady śniegu w weekend 17-18 września. I choć wyż Stefan przyniósł pod koniec miesiąca wyższe temperatury w dzień, to poskutkował przymrozkami w nocy. Synoptycy podkreślają, że październik nie będzie łaskawszy. Z najnowszych prognoz wynika bowiem, że w październiku powinniśmy być przygotowani właściwie na wszystko - deszcz, burze, śnieg w górach oraz... babie lato. Jak prezentują się w takim razie długoterminowe prognozy pogody na listopad? Zima przyjdzie znacznie wcześniej.

Babie lato 2022- kiedy będzie? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń!

Viki Gabor została blondynką! Jak się czuła w wersji Barbie?

Długoterminowa prognoza pogody listopad 2022

Serwis fanipogody.pl przygotował długoterminową prognozę pogody na listopad. Zgodnie z tym, co pokazują modele, w przyszłym miesiącu powinniśmy spodziewać się burz, wichur, a także obfitych opadów śniegu. Synoptycy jasno dają do zrozumienia, że w listopadzie możemy po raz pierwszy poczuć zimę.

Istnieje pewne prawdopodobieństwo opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym, jak i też wielkoskalowym. Możliwe są czasem akcenty o charakterze zimowym - podają.

Listopad 2022 ma też charakteryzować się zmiennością pogody. W niektóre dni lepiej nie wychodzić z domu!

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze