Pogoda na wrzesień 2020 - nie dajcie się zwieść wysokim temperaturom. Nadchodzi ochłodzenie

2020-09-15 10:31 MK
Jesień
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER

Pogoda na wrzesień 2020 zaskakuje. Gdy wszyscy myśleli, że lato się skończyło i nadeszła jesień, druga połowa miesiąca przyniosła nam wysokie temperatury. Synoptycy alarmują jednak, by się nie przyzwyczajać, bowiem po znacznym ociepleniu do naszego kraju zawita ponowne ochłodzenie. Kiedy spodziewać się niższych temperatur? Sprawdź na ESKA.pl już teraz!

Pogoda na wrzesień 2020 zaskoczyła wszystkich. Gdy dziewiąty miesiąc w roku przywitał nas znacznym spadkiem temperatury, deszczem i wiatrem, czyli wszystkim tym, co charakteryzuje jesień, wszyscy byli przekonani, że to już koniec lata. Jak się jednak okazało, Matka Natura lubi zaskakiwać i w drugiej połowie września ponownie możemy cieszyć się wysokimi temperaturami. W większości kraju wskaźniki na termometrach pokazują od 28 do nawet 31 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem dla kilku województw, między innymi dla lubuskiego i dolnośląskiego. 

Musimy jednak zmartwić wszystkich tych, którzy mieli nadzieję na to, że upał utrzyma się do końca miesiąca. Jesień zbliża się wielkimi krokami i choć na ten moment nic nie wskazuje jej ponownego nadejścia, to synoptycy informują, że najbliższe dni są prawdopodobnie ostatnimi tak ciepłymi w tym roku. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wkrótce czeka nas mocne ochłodzenie. Kiedy dokładnie? 

ESKA XD #001

Pogoda na wrzesień 2020 - ochłodzenie

Zgodnie z komunikatem IMGW, wysokie temperatury utrzymają się w naszym kraju jedynie do środy, 16 września. W drugiej połowie bieżącego tygodnia czeka nas znaczne ochłodzenie. Temperatura może spaść nawet do 15 stopni Celsjusza w poszczególnych rejonach naszego kraju! Wszystko przez fakt, że przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Zamiast słońca, pojawią się zachmurzenie i opady deszczu, a gdzieniegdzie nawet burze z porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Dopiero weekend będzie słoneczny, ale nadal dość chłodny. 

Najnowsze