Sylwester 2021 - pogoda na Sylwestra. Jaka będzie temperatura?

2021-12-28 11:41
Pokaz fajerwerków
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w tym roku, czyli Sylwester. Zanim oddamy się przygotowaniom do godnego pożegnania 2021 roku, warto sprawdzić, jak na ten dzień prezentują się prognozy pogody. Czy będzie bardzo zimno? A może powinniśmy spodziewać się ocieplenia? Pogoda na Sylwestra może zaskoczyć.

Pogoda na Sylwestra to temat, którym zaczyna interesować się coraz więcej osób. Nic dziwnego - w końcu do końca roku pozostało już niewiele czasu. Jak już oficjalnie wiadomo, i tym razem nowy rok przywitamy w świetle obostrzeń, do których należy się dostosować. W trakcie specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o restrykcjach, które mają wejść w życie już 15 grudnia. Wśród nich znalazły się i te dotyczące obchodów Sylwestra. W sylwestrową noc mogą odbywać się imprezy, jednak limit osób w lokalach zamkniętych wynosi 100. Do limitu nie liczą się natomiast osoby posiadające ważny certyfikat potwierdzający przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. W porównaniu do 2020 roku obostrzenia na Sylwestra są znacznie łagodniejsze. Przypomnijmy, że w zeszłym roku obowiązywał zakaz przemieszczania się między 19:00 a 6:00. Wróćmy jednak do pogody. Czego można spodziewać się po ostatnim dniu grudnia?

Sonda
Jakie plany na sylwester 2021/2022?

Pogoda na Sylwestra 2021. Prognoza pogody 31 grudnia

Na ten moment ciężko mówić o tym, jak prezentować się będzie pogoda na przełomie grudnia i stycznia, bowiem to zbyt odległy czas. Bazując jednak na pojawiających się w sieci prognozach długoterminowych, w ostatnim dniu 2021 roku można spodziewać się mrozu na poziomie około -10 stopni.

Trend w kierunku chłodniejszego wzorca widzimy dopiero na mapach obrazujących anomalie na przełomie 2021/22 roku. Wir polarny pozostaje silny, a nagłe ocieplenie stratosfery jest realne dopiero pod koniec roku, bądź na początku stycznia.

- podają eksperci serwisu Fani Pogody. Należy jednak pamiętać o tym, że do długoterminowych prognoz pogody trzeba podchodzić z dystansem.

Viki Gabor o porównaniach do Ariany Grande. Mocne słowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze