Pokaz fajerwerków

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sylwester 2021 - pogoda na Sylwestra. Jaka będzie temperatura?

2021-12-28 11:41

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w tym roku, czyli Sylwester. Zanim oddamy się przygotowaniom do godnego pożegnania 2021 roku, warto sprawdzić, jak na ten dzień prezentują się prognozy pogody. Czy będzie bardzo zimno? A może powinniśmy spodziewać się ocieplenia? Pogoda na Sylwestra może zaskoczyć.

Pogoda na Sylwestra to temat, którym zaczyna interesować się coraz więcej osób. Nic dziwnego - w końcu do końca roku pozostało już niewiele czasu. Jak już oficjalnie wiadomo, i tym razem nowy rok przywitamy w świetle obostrzeń, do których należy się dostosować. W trakcie specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o restrykcjach, które mają wejść w życie już 15 grudnia. Wśród nich znalazły się i te dotyczące obchodów Sylwestra. W sylwestrową noc mogą odbywać się imprezy, jednak limit osób w lokalach zamkniętych wynosi 100. Do limitu nie liczą się natomiast osoby posiadające ważny certyfikat potwierdzający przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. W porównaniu do 2020 roku obostrzenia na Sylwestra są znacznie łagodniejsze. Przypomnijmy, że w zeszłym roku obowiązywał zakaz przemieszczania się między 19:00 a 6:00. Wróćmy jednak do pogody. Czego można spodziewać się po ostatnim dniu grudnia?

Sonda
Jakie plany na tegorocznego Sylwestra?

Pogoda na Sylwestra 2021. Prognoza pogody 31 grudnia

Na ten moment ciężko mówić o tym, jak prezentować się będzie pogoda na przełomie grudnia i stycznia, bowiem to zbyt odległy czas. Bazując jednak na pojawiających się w sieci prognozach długoterminowych, w ostatnim dniu 2021 roku można spodziewać się mrozu na poziomie około -10 stopni.

Trend w kierunku chłodniejszego wzorca widzimy dopiero na mapach obrazujących anomalie na przełomie 2021/22 roku. Wir polarny pozostaje silny, a nagłe ocieplenie stratosfery jest realne dopiero pod koniec roku, bądź na początku stycznia.

- podają eksperci serwisu Fani Pogody. Należy jednak pamiętać o tym, że do długoterminowych prognoz pogody trzeba podchodzić z dystansem.

Viki Gabor o porównaniach do Ariany Grande. Mocne słowa!