Pogoda na święta 2019. Rekordowe temperatury w Boże Narodzenie!

2019-12-24 14:00 AD
Christmas
Autor: Canva.com

Pogoda w tym roku może nas prawdziwie zaskoczyć w święta! Chociaż od zawsze pogoda długoterminowa nie jest wyznacznikiem tego, co może wydarzyć się za kilkanaście dni, to mimo wszystko już teraz możemy szykować się na prawdziwy klimatyczny szok. Tegoroczne Boże Narodzenie będzie jednym z najcieplejszych w historii Polski. Jaka pogoda czeka nas na Gwiazdkę? Sprawdźcie na ESKA.pl!

Pogoda na święta 2019 sprawdzana jest przez nas coraz częściej. Najbardziej zaciekawieni tym, jaka pogoda w grudniu 2019 są kierowcy, którzy niezależnie od przewidywań synoptyków powinni zmienić opony na zimowe. Pogoda długoterminowa na grudzień szczególnie ważna jest dla tych, którzy planują daleką podróż do rodziny lub przyjaciół. Również dzieci marzą od dawna o śniegu i odwiedzinach na lodowisku. Niestety, wygląda na to, że w tym roku nie mają powodów do radości. Śniegu w najbliższych dniach nie uświadczymy w Polsce nigdzie, poza wysokimi pasmami górskimi. Wszystko przez ciepłe powietrze, które właśnie napływa do kraju i sprawia, że czekają nas prawdopodobnie najcieplejsze święta Bożego Narodzenia w historii! Podobne temperatury odczuwaliśmy 25 grudnia 2013, czyli 6 lat temu. Nawet wtedy nie było jednak tak jak teraz. Synoptycy prognozują nawet... 17 stopni! Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, to letnia aura ma nas nie opuszczać przez kilka dni. Niestety towarzyszyć jej będą opady deszczu.

Pogoda na święta 2019 - rekordowe ciepło w Polsce!

Najbliższe święta zapowiadają się zaskakująco ciepło. W Wigilię w całej Polsce termometry wskażą ponad 10 stopni. W Krakowie będzie to, aż 12 kresek. Taka pogoda utrzymać ma się do 28 grudnia. Niektórzy prognozują jednak jeszcze wyższe temperatury. Szykować mogą się miejscowości takie jak: Wrocław, Zielona Góra, Szczecin i Warszawa.

'Adwekcja coraz cieplejszych mas powietrza pochodzenia polarno-morskiego i zwrotnikowego z dalekiego południa Europy sprawi, że aura miejscami zrobi się wręcz wiosenna, a najwyższa temperatura na południu naszego kraju przekroczy 14 °C/16 °C, lokalnie nawet 17°C!'

Najnowsze