Upały w lipcu 2019 - 29.07. Ostrzeżenia drugiego stopnia dla 15 województw!

2019-07-29 10:52 MK
termometr
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Ci, którzy tęsknili za temperaturami wynoszącymi ponad 30 stopni Celsjusza, mogą czuć się zadowoleni. Upalne lato powróciło! Mimo tego, że miesiąc lipiec nie należał do najcieplejszych, jego końcówka sugeruje, że zgodnie z zapowiedziami, czekają nas jeszcze bardzo ciepłe dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś, 29 lipca 2019 roku, ostrzeżenia aż dla piętnastu województw! Jakich temperatur możemy się spodziewać i które rejony Polski są zagrożone? Sprawdź na ESKA.pl.

Upały - lipiec 2019 nie zapowiadał się upalnie, ale pogoda po raz kolejny nas zaskoczyła. Po ochłodzeniu, jakie przyniosły trzy pierwsze tygodnie lipca, na termometrach znów możemy zaobserwować temperatury wynoszące ponad 30 stopni. To nie pierwszy raz w trakcie trwania lata 2019, kiedy to wskaźniki na termometrach pokazują tak wysokie liczby. Niemalże przez cały czerwiec, mieliśmy do czynienia z silnymi upałami. Oficjalnie ogłoszono, że miesiąc był najgorętszym w historii naszej planety, odkąd zaczęto mierzyć na niej temperatury w poszczególnych krajach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co rusz informował o kolejnych zagrożeniach upałami. Podobnie jest teraz. Na stronie pojawiły się alerty dotyczące poniedziałku, 29 lipca.

Upały 29 lipca - ostrzeżenia IMGW

Poniedziałek 29 lipca 2019 roku to jeden z najbardziej upalnych dni w tym miesiącu. Jak informują meteorolodzy, temperatury w całym kraju wahać się będą pomiędzy 30 a 33 stopniami Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenia dla aż piętnastu województw. Jedynie kilka powiatów w zachodnio-pomorskim nie jest w żadnym stopniu zagrożone, tak samo kilka w województwach warmińsko-mazurskim i dolnośląskim otrzymało ostrzeżenie I stopnia. Wszystkie pozostałe oznaczono jako zagrożone upałem II stopnia.

Burze 29 lipca - gdzie? [MAPA BURZ]

Wraz z upałami, do Polski powróciły burze. W poniedziałek mieszkańcy aż sześciu województw mogą spodziewać się silnych burz z gradem. Według informacji zawartych na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opadami zagrożone są następujące rejony: mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i śląskie.

Najnowsze